اخبار خارجی

دلیل انتقاد شدید پیتر شیف به بیت کوین؛ این منتقد رمز کیف پول خود را گم کرده است!

پیتر شیف (Peter Schiff) یکی از مدیران دارایی و طرفداران آزادیخواه طلا، مدت زیادی است که نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بدبین است. در واقع، شیف بعضا اظهار نظرهایی در خصوص ارزهای دیجیتال بیان کرده است.

روز گذشته وی بار دیگر عدم علاقه خود به بیت کوین را بیان کرد. این بار موضوع برای شیف شخصی بود و تحلیلگران حاضر در توییتر نیز سریعا واکنش نشان دادند.

دریافت ۲۰۰۰ دلار کمک مالی به صورت بیت کوین توسط پیتر شیف

در ماه جولای سال گذشته، پیتر شیف یکی از آدرس های بیت کوین خود را در توییتر منتشر کرد. وی این کار را بنابر درخواست آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano) یکی از طرفداران ارزهای دیجیتال و فناوری های مرتبط به آن انجام داد.

اگرچه شیف بیان کرده بود که به نظر او ارزهای دیجیتال حتی به عنوان دارایی قابل تراکنش در دنیای واقعی هیچ ارزشی ندارند، اما بسیاری از افراد سریعا چند ساتوشی به آدرس او ارسال کردند. طولی نکشید تا موجودی این آدرس به بیش از ۰.۲ بیت کوین معادل با تقریبا ۲۰۰۰ دلار برسد.

نکته جالب این بود که شیف این کمک های مالی را نقد نکرد. در عوض وی به یک هودل کننده تبدیل شد. این یک انتقاد مهم به صنعت بیت کوین است که علاقه شدیدی به هودل کردن ارزهای دیجیتال در آن وجود دارد.

نکته جالب تر این است که به نظر می‌رسد شیف دیگر نمی‌تواند بیش از این بیت کوین خود را هودل کند.

کیف پول آلوده

شیف توییت زیر را برای ۱۸۰,۰۰۰ دنبال کننده خود منتشر کرد.

در این توییت، وی بیان کرد که به تازگی تمام بیت کوین های خود را از دست داده است، که شامل بیت کوین های اهدا شده و ۱۰۰ دلار بیت کوین دیگر بود که به عنوان هدیه دریافت کرده بود. شیف در توضیح این اتفاق در توییتر نوشت:

من تمام بیت کوین های خود را از دست داده ام. کیف پول من آلوده شده است و رمز عبور آن دیگر معتبر نیست. بنابراین نه تنها بیت کوین های من ذاتا بی ارزش است بلکه دیگر ارزش بازاری نیز ندارد. من می‌دانستم که داشتن بیت کوین ایده بدی است، اما هرگز نمی‌دانستم تا این حد بد است.

این نکته را به خاطر داشته باشید که پیتر شیف گفته است که به نظر او بیت کوین “ذاتا بی ارزش” است و اظهارنظرهای قبلی خود را تاکید کرده است.

برای کسانی که نمی‌دانند باید گفت شیف قبلا بیان کرده بود که در خصوص بیت کوین بدبین است و احساس او این است که این ارز دیجیتال به هیچ عنوان همانند طلا که یک دارایی امن است نمی‌باشد. وی حتی در سال گذشته گفته بود که پیش بینی می‌کند قیمت بیت کوین تا ۱۰۰۰ دلار نیز کاهش یابد.

با در نظر گرفتن انتقادها و اظهارنظرهای او، افراد مرتبط با کریپتو حاضر در توییتر سریعا به صحبت های او واکنش نشان دادند.

پامپلیانو که مسبب اکثر دارایی های کریپتو شیف بود به او گفت که ممکن است خود شیف رمز عبور را گم کرده باشد. اما نظر شیف چیز دیگری بود که و مدعی شد که کیف پول، رمز عبور را فراموش کرده است.

جارد تیت (Jared Tate) از دیجی بایت (Digibyte) نوشت اگر شیف به درستی از بیت کوین استفاده کرده باشد و از عبارت سید یا کلیدهای خصوصی بک آپ تهیه کرده باشد می‌تواند به راحتی به سرمایه خود دست یابد، یعنی این بیت کوین ها طبق گفته شیف برای همیشه از دست نرفته است.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا