رمزارز در ایران

ماجرای کلاهبرداری هزار میلیارد تومانی در ارومیه؛ مراقب وعده‌های سود دلاری باشید!

یک موسسه در ارومیه با وعده سودهای دلاری در بازارهای مالی (از جمله بازار کریپتو) بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه را از ۲۰۰ نفر به سرقت برده‌ است.

به گزارش میهن بلاکچین، نجات علی‌پور، وکیل مدافع ۲۰۰ نفر از مالباختگان یک پرونده کلاهبرداری در ارومیه، اعلام کرده است که یک موسسه به بهانه فعالیت در بازارهای مالی مثل بازار کریپتو و بازار فارکس، سرمایه قابل‌توجهی را از مردم دریافت کرده‌ است. این موسسه ادعا می‌کرد سود قابل‌توجهی را در ازای این سرمایه‌ها به مالکان آن‌ها پرداخت می‌کند و در ابتدا هم همین کار را انجام می‌داد.

مراقب وعده‌های سود دلاری باشید!

هشدار توکن کلاهبرداری و اسکم بودن پروژه

با این حال تقریبا از یک سال قبل، پرداخت سود موسسه مذکور متوقف شد و به نظر می‌رسد متهم اصلی و مدیرعامل عامل آن متواری شده است. طبق تخمین‌های موجود، بیشتر از ۱٬۰۰۰ میلیارد تومان در این پرونده به سرقت رفته است.

علی‌پور تاکید کرد که مدیرعامل این شرکت در حال حاضر در ترکیه است و ادعا می‌کند که سرمایه مردم در اختیار همکاران و کارمندان این موسسه است. با این حال طرف قرارداد مالباختگان خود او است و مسئولیت شرکت در هر صورت به عهده مدیرعامل است. کارمندان این موسسه هم اعلام کرده‌اند که هرچند بعضی از واریزی‌ها به حساب آن‌ها انجام شده، تمام آن‌ها به حساب مدیرعامل منتقل شده و او از طریق تتر آن‌ها را به مشارالیه جابه‌جا کرده است.

علی‌پور خاطرنشان کرد که مدیرعامل این موسسه فکر می‌کند انتقال تتر قابل استعلام یا ردیابی نیست اما این عقیده از اساس باطل است. او اظهار داشت که تاکنون از مدیرعامل شرکت و موسسه مذکور و حتی افرادی که آن را تبلیغ‌ کرده‌اند، شکایت شده و تعداد شاکیان این پرونده ممکن است به ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر برسد.

از طريق
اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا