اخبار خارجی

شکوفایی اتریوم؛ سه ETF اتریوم در کانادا تایید شد

سرمایه‌گذاران بازار بورس کانادا به زودی می‌توانند طیف گسترده‌ای از گزینه‌های مختلف در خصوص ETF های اتریوم را انتخاب کنند.

اگرچه تایید ETF ها هم‌چنان در آمریکا محقق نشده است، اما سرمایه‌گذاران کانادایی به زودی می‌توانند از طریق ETF ها در عرصه اتریوم حضور داشته باشند، زیرا قانونگذاران این کشور سه ETF مختلف اتریو‌م را در یک روز به تصویب رسانده‌اند.

ETF اتریوم

پروپوزال‌های Purpose Investments, Evolve ETFs و CI Global Asset Management توسط قانونگذاران کانادایی تایید شده‌اند تا به صورت ETF اتریوم عرضه شوند. این ETF ها اولین ETF های اتریوم در آمریکای شمالی و از اولین ETF های اتریوم در سراسر جهان خواهند بود.

بعضی از تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند که تایید هم‌زمان این سه ETF می‌تواند بخشی از این موضوع باشد که مزیت و برتری ناعادلانه‌ای به پروپوزال Purpose اختصاص داده نشود. پس از عرضه ETF بسیار محبوب Purpose Investment که اولین ETF بیت کوین در آمریکای شمالی بود و سریعا به سرمایه ۱.۳ میلیارد دلار دست یافت، به نظر می‌رسد این شرکت توانسته است توجهات را به خود جلب کند. ETF بیت کوین شرکت رقیب یعنی Evolve Fund Group علیرغم آنکه فقط دو روز پس از Purpose عرضه شده است و ۲۵ درصد کارمزد کمتر دارد، تنها توانسته است ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند.

یکی از خبرنگاران بلومبرگ در توییت خود بیان کرده است که صندوق‌های ETF متعلق به CL Galaxy و Purpose از روز ۲۰ آوریل شروع به کار خواهند کرد. هم‌چنین ETF اتریوم Evolve نیز در همان تاریخ کار خود را آغاز می‌کند. گفتنی است بازار بورس کانادا قبلا نیز علاقه خود به حضور در عرصه ارزهای دیجیتال را نشان داده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا