تحلیل تکنیکال

3 دلیل روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال چیست؟

بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال بیشترین افزایش را طی تقریبا ۳ ماه گذشته داشته است و آلتکوین ها نیز نقش مهم‌تری در این روند داشته اند. بیش از ۲۰ میلیارد دلار به این حوزه برگشته است، اما دلیل این روند صعودی چه بود و آیا سرانجام فصل آلتکوین ها شروع شده است؟

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال از اواسط نوامبر و هنگامی که خرس ها در فعالیت کامل حضور داشتند به این سطح نرسیده بود. ارزش کل بازار از ابتدای سال تاکنون با افزایش ۲۷ درصدی به ۲۴1 میلیارد دلار رسیده است.

نوسان بیت کوین

بدون شک بیت کوین در روند کل بازار ارزهای دیجیتال نقش مهمی ایفا کرده است. بیت کوین از ابتدای سال تاکنون افزایش قیمت خوبی داشته است که بخش عمده ای از آن به دلیل تنش های ژئوپولیتیکی بود.

گفتنی است که نه تنها امروز، بیت کوین ۳.۵ درصد افزایش قیمت داشته است و از ۸۵۰۰ دلار به سطح مقاومتی ۸۸۰۰ دلار رسیده است، بلکه با ایجاد روند صعودی به سلطه خود بر بازار ادامه می‌دهد.

طبق اطلاعات Tradingview.com، نوسان شدید در آلتکوین ها باعث کاهش سلطه بیت کوین به ۶۵.۹ درصد شده است. هرچند نمی‌توان این نکته را نادیده گرفت که هاوینگ و خوش بینی بیش از حد به بیت کوین طی چند هفته اخیر باعث رشد کل این صنعت شده است.

فوموی فیکتوشی (FAKETOSHI )

بخش عمده ای از روند صعودی بزرگ امروز در اختیار دو هاردفورک بیت کوین بوده است. بیت کوین کش با افزایش قیمت تقریبا ۲۰ درصدی از ۲۸۰ دلار به بیش از ۳۴۰ دلار رسید و جایگاه چهارم خود در لیست برترین ارزهای دیجیتال از لحاظ ارزش بازار را به برادر کوچک خود، بیت کوین SV داد.

به نظر می‌رسد فوموی فیکتوشی دلیل افزایش قیمت امروز آلتکوین ها بوده است. پس از پیشرفتی که در پرونده حقوقی کریگ رایت صورت گرفت، بیت کوین SV با افزایش قیمت باورنکردنی ۱۳۰ درصدی مواجه شد و قیمت آن به ۳۶۱ دلار رسید و توانست رتبه چهارم ارزهای دیجیتال از لحاظ ارزش بازار را به دست آورد. کریگ رایت بارها ادعا کرده بود ساتوشی ناکاموتو است و نتوانسته بود این ادعا را ثابت کند، پس از آنکه که اداعای دروغین او هر بار به اثبات نرسید، در جامعه ارزهای دیجیتال او را با نام فیکتوشی (Faketoshi) یا همان ساتوشی قلابی مورد خطاب قرار می دهند.

شایعات پیرامون این موضوع می‌چرخند که کلیدهای خصوصی تولیپ تراست چندین میلیون دلاری بیت کوین پیدا شده است. این موضوع، باعث شده است موجی از هیجان ایجاد شود، زیرا اگر کریگ رایت کلیدها را در اختیار داشته باشد و حدود نیم میلیون بیت کوین را نقد کند می‌تواند منجر به افزایش قیمت شدید BSV شود.

این دو فورک بیت کوین بیشترین افزایش قیمت را داشته اند و تقریبا نیمی از ۲۰ ارز دیجیتال برتر بازار نیز با درصد افزایش قیمت دو رقمی مواجه هستند.

دو سال بازار نزولی برای آلتکوین ها

قابل حدس بود که دیر یا زود، آلتکوین ها از بازار نزولی خود که دو سال به طول انجامید بیرون خواهند آمد. هرچند علیرغم روندهای صعودی امروز، هم چنان اکثر آلتکوین ها در زیر یخ های زمستان کریپتو مدفون شده اند.

پس از آنکه سطوح مقاومتی شکسته شوند، سفارش های معاملاتی فعال خواهند شد و موجی از خریدها باعث می‌شود که قیمت آلتکوین ها بیشتر شود. به نظر می‌رسد طی چند ساعت گذشته چنین شرایطی برای اکثر آلتکوین ها رخ داده است.

اگرچه افزایش قیمت های اخیر بسیار چشمگیر بوده اند، اما هنوز فاصله زیادی با این موضوع وجود دارد تا بتوان اینطور در نظر گرفت که تمام آلتکوین های برتر در محدوده صعودی قرار دارند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا