اخبار خارجی

افزایش قیمت بیت کوین تا ۸۶۰۰ دلار؛ دلایل این روند صعودی چیست؟

بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در صبح روز دوشنبه و پس از افزایش قیمت ۵ درصدی بیت کوین به محدوده سبز رنگ و روند صعودی بازگشته است.

بیت کوین پس از کاهش قیمت هفته گذشته از سطح مقاومتی، در صبح روز دوشنبه مجددا به قیمت بالاتر از ۸۶۰۰ دلار برگشت. ۲۴ ساعت گذشته روند قیمت بیت کوین صعودی بوده و افزایش تدریجی تقریبا ۵ درصدی از ابتدای آخر هفته گذشته داشته است.

تحلیلگرانی نظیر جاش راجر (Josh Rager) عنوان کرده اند که تا زمانی که قیمت بالاتر از ۸۰۰۰ دلار باشد، روند قیمت بیت کوین صعودی است.

وی در توییتر نوشت:

شروع خوب برای آغاز هفته

من به جمع آوری بیت کوین در این محدوده قیمت از طریق معاملات ادامه خواهم داد و در کانال قیمت ۷۰۰۰ دلار و کمتر به خرید نقدی خواهم پرداخت.

قیمت بیت کوین هرچه بیشتر بالاتر از سطح ۸۰۰۰ دلار باقی بماند، روند صعودی بیشتری خواهیم داشت.

هم چنین مقداری آلتکوین در این سطوح برای نگهداری بلند مدت جمع آوری می‌کنم.

عوامل متعددی در این موضوع نقش ایفا می‌کنند که قیمت بیت کوین به سطح مقاومتی برگشته است.

ویروس کرونا، کاهش ارزش یوان

با گسترش ویروس کرونا در چین، محدودیت های مسافرتی و رفت و آمد اعمال شده و شمار کشته شدگان در حال افزایش است. با مشاهده مبتلایان به این ویروس در سراسر جهان، نگرانی هایی در خصوص اقدامات مسئولان کشور چین به وجود آمده است.

در نتیجه، طبق گزارش رویترز ارزش یوان صبح امروز کاهش یافته است. ارزش یوان تقریبا ۰.۵ درصد کاهش یافته و به بدترین شرایط خود از ۸ ژانویه رسیده است.

دولت چین اعلام کرد که تعطیلات سال نو را تا ۲ فوریه افزایش می‌دهد تا از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری شود.

کاهش قدرت ارز سنتی معمولا سیگنال صعودی برای بیت کوین است و کشور چین نیز تأثیر بسزایی در بازار بیت کوین دارد.

هجوم به سمت طلا

قیمت طلا نیز با بازیابی مشابهی مواجه شده است و مجددا به سمت ۱۶۰۰ دلار در هر اونس در حرکت است.

گزارش ها حاکی از آن است که تحلیلگران توجه ویژه ای به اعلام نرخ سود فدرال رزرو در روز چهارشنبه دارند. در مقابل، S&P 500 بدترین هفته خود را از اواسط آگوست سال گذشته تجربه کرد.

این اولین باری نیست که قیمت بیت کوین همراه با نوسان کوتاه مدت طلا تغییر کرده است، و این موضوع نشان از امن بودن این دارایی دارد.

اثر ایتالیایی

کشور ایتالیا به عنوان بازیگر مهم در دنیای ارز دیجیتال شناخته نمی‌شود، اما این کشور مجددا درگیر بحران سیاسی شده است. اواخر روز یک شنبه، مردم ایتالیا منتظر اعلام نتایج انتخابات بودند که طی آن احتمالا امیلیا رومانیا قدرت را به متئو سالوینی تحویل دهد.

تراست نودز (Trustnodes) ارتباط مستقیمی را بین زمانبندی روند صعودی بیت کوین و تغییر قدرت مورد نظر خاطرنشان کرده است که می‌تواند رهبران ضد یورو را در راس امور قرار دهد.

به نظر می‌رسد نتایج اولیه برای سالوینی مطلوب نبوده است اما شمارش کامل آرا تا اواخر امروز تمام نمی‌شود.

البته ارتباط مستقیم این موضوع با روند صعودی بیت کوین مشخص نشده است اما نگرانی های مهم تر در خاور دور تأثیرات بسیار بیشتری داشته اند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا