اخبار آلتکویناخبار عمومی

تام لی: چه اتفاقاتی در سال ۲۰۱۹ باید رخ دهد تا بازار کریپتو رشد کند!

تام لی، حامی بیت کوین و مدیر اجرایی Fundstrat یکی از افراد معروفی بود که در کنفرانس BLOCKCHAIN ECONOMY استانبول سخنرانی کرد و در مورد اینکه چه اتفاقاتی باید در سال ۲۰۱۹ رخ دهد که شاهد رویدادهای خوب و موفق باشیم و دیگر تجربه تلخ سال ۲۰۱۸ برای ارزهای دیجیتال را نداشته باشیم، صحبت کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

تیم میهن بلاکچین در کنفرانس BLOCKCHAIN ECONOMY واقع در استانبول ترکیه حضور دارد و خبرهای این کنفرانس را به صورت لحظه ای پوشش می دهد. در ادامه به سخنان تام لی در این کنفرانس می پردازیم.

چرا در سال ۲۰۱۸ بازار نزولی شد؟!

وی ابتدا با اشاره به اتفاقات سال ۲۰۱۸ توضیح داد سال ۲۰۱۸ به این دلیل برای کریپتو و بلاک چین سال بدی بود که جامعه کریپتو با مسائل گوناگونی مواجه شد. تام لی موارد زیر را دلیل اصلی کاهش قیمت ارزهای دیجیتال معرفی کرد:

  • سال ۲۰۱۷ بازار رشد غیرطبیعی و سریعی داشت و مشخص بود که قرار نیست این رشد تا ابد ادامه داشته باشد و به هر حال انتظار می رفت این ریزش بازار ارزهای دیجیتال شروع بشود.
  • هجوم ICO ها مسئله تاثیرگذار بعدی بر روی بازار ارهای دیجیتال بود. حضور ICO ها و همچنین کوین های کلاهبرداری و پروژه هایی که وعده های خود را محقق نکردند، باعث بدگمانی و عدم اعتماد افراد به این بازار شد که خود دلیلی بر تاثیر منفی روی بازار ارزهای دیجیتال بود.
  • خبرها و بحث های حضور SEC نیز عاملی جهت تاثیر منفی در بازار بود. بحث های قانونی شدن ارزهای دیجیتال باعث شد ترسی در میان سرمایه گذاران و افراد حاضر در این صنعت گسترش یابد که اعتماد کمتری به ارزهای دیجیتال داشته باشند.
  • پامپ شدید سال ۲۰۱۷ باعث شد نهنگ ها، شرکت ها و اشخاص ثروتمند برای اینکه وارد بازار بشوند قیمت ها را کاهش دهند تا بتوانند خود با قیمت خوب و معقول وارد بازار شوند.
  • مورد آخر آن بود که باگ ها و ایراداتی در بلاک چین و الگوریتم برخی ارزهای دیجیتال پدیدار شد که باعث آسیب پذیری به آن ارزها شده و عاملی در جهت کاهش ارزهای دیجیتال بود.

ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹

تام لی در این کنفرانس سال ۲۰۱۹ را سال خوب و پر رونقی برای ارزهای دیجیتال پیش بینی کرد به نظر وی ارزش شبکه یا همان Network value در سال ۲۰۱۹ بالا می رود زیرا سازگاری و شناخت نسبت به آن افزایش پیدا می کند. یکی از عوامل می تواند استفاده شرکت های بزرگ از این فناوری نوظهور باشد به عنوان مثال شرکت JP Morgan کوین خود را زده است و شرکت های بزرگ مالی و تکنولوژی و فین تک به این حوزه وارد شده اند. این شرکت ها با حضور خود باعث شناخت بیشتر بلاک چین و ارزهای دیجیتال می شوند.

این شرکت ها از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کنند تا سیستم های سنتی خود را تقویت کنند به همین دلیل بلاک چین می تواند در سیستم های مالی جهانی حضور مثبت و درخشانی داشته باشد و با راهیابی به کلان شرکت ها می تواند همه گیر شود.

تام لی در این کنفرانس همچنین به مشکلات مالی جهانی اشاره کرد و بیان کرد دلار آمریکا در شرایط نزولی قرار دارد و روز به روز ارزش آن کمتر می شود. طبق گفته تام لی این امر می تواند به بیت کوین کمک کند تا در سطح جهانی رشد همه گیری داشته باشد.

وی در ادامه سخنان خود به محصولاتی که به بازار ارزهای دیجیتال عرضه خواهد شد اشاره کرد و گفت احتمال زیادی وجود دارد که بکت (Bakkt) در سال ۲۰۱۹ تایید شود و این امر می تواند باعث رشد بازار ارزهای دیجیتال شود.

بیت کوین همساز با نمودارهای تحلیل تکنیکال

وی به این موضوع اشاره کرد که در این ۱۰ سال اخیر بخش زیادی از قیمت بیت کوین با تحلیل تکنیکال جلو رفته است. وی با توجه به اینکه گفته بود دیگر در پیش بینی هایش قیمت خاصی را بیان نمی کند اینبار محتاطانه و با تحلیل تکنیکال و بررسی نمودارها پیش بینی کرد بیت کوین در ماه ژوئن (خرداد- تیر) می تواند پامپ قیمتی خوبی بزند.

کلام آخر

تام لی در پایان سخنان خود این موضوع را مطرح کرد، افراد بزرگی نیز در گذشته در مورد کامپیوتر و اینترنت پیش بینی های اشتباهی ارائه دادند و گفتند آنها استفاده های کاربردی نخواهند داشت. همچنین عده ای در مورد گوشی های همراه بیان کردند که آنها به هیچ دردی نمی خورند اما حال می توان دید که بیش از نیمی از افراد جهان در حال حاضر گوشی همراه دارند و در هر خانه ای کامپیوتر و لپ تاپ وجود دارد.

وی افزود بهتر است نسبت به تکنولوژی های جدید بدبین نباشیم و اهمیت بلاک چین را درک کنیم. بلاک چین و ارزهای دیجیتال قطعا تا 10 سال آینده، مسیر خوب و روشنی خواهند داشت.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا