تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)، کاردانو (ADA) و شیبا اینو (SHIB)؛ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

پس از ریزش روز گذشته، بازار نسبتا آرامی را در ۲۴ ساعت گذشته سپری کردیم و شاخص ترس و طمع معامله‌گران در سطح خنثی (۵۳) قرار دارد. آلت‌کوین‌های کاردانو و شیبا اینو کاهش بیش از ۲٪ را تجربه کردند. با این حال، برندگان بزرگ روز گذشته نات کوین (NOT)، تون کوین (TON) و لیدو (DAO) بودند که مسیر رو به رشد خود را ادامه دادند. در این میان تون کوین موفق به عبور از ۸ دلار شد و ATH جدیدی را ثبت کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، مارکت کپ کلی بازار کریپتو‌ با ۰.۹۸٪ کاهش به ۲.۴۲ تریلیون دلار رسید، در حالی که حجم این بازار نیز نسبت به روز گذشته با ۳٪ کاهش به ۷۲.۱۹ میلیارد دلار رسیده است.

در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت آلت کوین‌های تون کوین، کاردانو و شیبا را بررسی کرده‌ایم.

‌تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

قیمت تون کوین در تاریخ ۱۳ ژوئن (۲۴ خرداد) مقاومت سفت و سخت ۷.۶۷ دلاری خود را به سمت بالا شکست و ‌الگوی مثلث صعودی ‌را تکمیل کرد.

نمودار روزانه تون کوین. منبع: TradingView
نمودار روزانه تون کوین. منبع: TradingView

اگر خریداران قیمت را بالای ۷.۸۷ دلار حفظ کنند، تون کوین احتمالاً مرحله بعدی روند صعودی خود را آغاز خواهد کرد. هدف این آرایش صعودی ۱۰.۶۲ دلار است، اما انتظار می‌رود خرس‌ها چالشی زیادی در قیمت ۱۰ دلار ایجاد کنند.

اولین نشانه برای ضعف گاوها شکست رو به پایین و کلوز کندل روزانه در زیر سطح شکست صعودی ۷.۶۷ دلار خواهد بود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که بازارها این شکست صعودی را ریجکت کرده‌اند. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر خط روند صعودی برسانند، فشار فروش ممکن است افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در تاریخ ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار پایین، ۰.۴۴ دلار) ریجکت شد که نشان می‌دهد خرس‌ها در هر رالی بازگشتی دارایی‌های خود را می‌فروشند.

نمودار روزانه کاردانو. منبع: TradingView
نمودار روزانه کاردانو. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک به سمت پایین حرکت می‌کنند و RSI در ناحیه منفی قرار دارد که نشان می‌دهد ‌خرس‌ها بازار را تحت فرمان خود دارند. منطقه ۰.۴۰ تا ۰.۴۱ دلار احتمالاً به عنوان یک حمایت قرص و محکم عمل می‌کند، اما اگر خرس‌ها غالب شوند، کاردانو می‌تواند تا ۰.۳۵ دلار سقوط کند.

گاوها اگر می‌خواهند که از اصلاح قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت کاردانو را به بالاتر از میانگین‌های متحرک برسانند. اگر آن‌ها این کار را انجام دهند، کاردانو می‌تواند به سمت خط مقاومت خود حرکت داشته باشد. این سطح ممکن است یک مانع کوچک باشد، اما توقف‌گاه بعدی در صورت غلبه بر آن ‌۰.۵۷ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا اینو به تدریج به سمت حمایت حیاتی ۰.۰۰۰۰۲۰ دلار خود کاهش یافته که احتمالا در این ناحیه شاهد خرید زیادی از سوی ‌گاوها خواهد بود.

نمودار روزانه شیبا اینو. منبع: TradingView
نمودار روزانه شیبا اینو. منبع: TradingView

اگر قیمت از ۰.۰۰۰۰۲۰ دلار افزایش یابد و میانگین‌های متحرک را به سمت بالا بشکند، نشان می‌دهد که این محدوده به قدرت خود باقیست. گاوها سپس سعی خواهند کرد که شیبا را به مقاومت ‌۰.۰۰۰۰۳۰ دلار برسانند.

از طرفی، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، بدان معناست که خرس‌ها فشار خود را حفظ کرده‌اند. شکست رو به پایین ‌۰.۰۰۰۰۲۰ دلار، آغازگر مرحله بعدی روند نزولی به سطح ۷۸.۶٪ فیبوناچی اصلاحی در ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار خواهد بود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا