تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON) و کاردانو (ADA)؛ ۱۹ تیر ۱۴۰۳

پس از عملکرد ضعیف چند هفته‌ای بازار، اکنون نشانه‌های مثبتی از بازگشت دیده می‌شود که در صورت استفاده گاوها از این فرصت، می‌توان انتظار یک روند صعودی قوی را در آینده‌ای نزدیک داشت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در ادامه به تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON) و کاردانو (ADA) پرداخته‌ایم.

تحلیل تکنیکال تون کوین

تون کوین در یک روند صعودی در حال تثبیت قیمت بوده است. قیمت تون کوین در چند روز گذشته بین ۶.۷۷ دلار و ۸.۲۹ دلار در نوسان بود.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

تون کوین در ۵ جولای (۱۵ تیر)، بازیابی خود را از سطح ۶.۳۶ دلار شروع کرد که با فشار فروش قوی در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۴۲ دلار، موج آبی رنگ) روبرو شد. این امر نشان می‌دهد خرس‌ها همچنان در سطوح بالا فعال هستند.

گاوها احتمالا به راحتی ناحیه ۶.۳۶ دلار تا ۶.۷۷ دلار را تسلیم خرس‌ها نخواهند کرد. اگر قیمت از این ناحیه به بالا بازگردد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را بشکند، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت محدوده نوسانی چند ماهه برسانند.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

کاردانو در چند روز گذشته، در داخل الگوی کانال نزولی، در حال کاهش قیمت بوده که نشان‌دهنده فروش خرس‌ها در رالی‌هاست.

نمودار روزانه قیمت کاردانو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ ویو

شیب کاهشی میانگین‌های متحرک نشان‌دهنده برتری نسبی خرس‌هاست، اما واگرایی مثبت روی شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد احتمالا فشار فروش کاهش یافته است. گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را تا خط مقاومت این کانال افزایش دهند. یک شکست و بسته شدن کندل قیمت بالای این خط، نشان‌دهنده شروع احتمالی یک بازیابی قیمتی قوی خواهد بود.

اما اگر قیمت به پایین بازگشته و خط حمایت کانال شکسته شود، نشان‌دهنده افزایش مومنتوم نزولی خواهد بود و احتمالا قیمت کاردانو تا ۰.۲۵ دلار کاهش پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا