تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال تون کوین، دوج کوین و کاردانو؛ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

همچنان که بیت کوین رشد خوبی را تجربه کرد، برخی اتفاقات در دنیا یآلت کوین‌ها نیز به رشد آن‌ها کمک کرده است. تون کوین و دوج کوین از جمله این موارد هستند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، تون کوین و دوج کوین دو رمز ارزی هستند که احتمال ادامه صعود را دارند. در این مطلب به تحلیل تکنیکال تون کوین (TON)، دوج کوین (DOGE)، کاردانو (ADA) خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

قیمت تون کوین به تدریج به سمت مقاومت پیش رو در ۷.۶۷ دلار در حرکت بوده است که نشان‌دهنده تقاضای گاوها است.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

انتظار می‌رود خرس‌ها در سطح ۷.۶۷ دلار مقاومتی قوی‌ تشکیل دهند، اما اگر گاوها قیمت را در نزدیکی این سطح حفظ کنند، احتمال شکست آن زیاد خواهد شد. سپس قیمت تون کوین می‌تواند تا ۹ دلار افزایش یابد.

اما اگر قیمت با شیب تندی از این سطح مقاومت به پایین بازگردد، نشان‌دهنده تسلیم نشدن خرس‌ها خواهد بود. در چنین حالتی، کاهش قیمت تا میانگین‌های متحرک را می‌توان انتظار داشت. احتمالا این سطوح از قیمت حمایت خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

دوج کوین برای مدتی بین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۶ دلار، موج قرمز رنگ) و سطح حمایت افقی ۰.۱۲ دلار در حال نوسان بوده است.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

خریداران تلاش خواهند کرد که قیمت دوج کوین را در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۵ دلار، موج آبی رنگ) حفظ کنند. اگر موفق به این کار شوند، قیمت دوج کوین می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بالا برود. این سطح مهمی برای خرس‌هاست؛ چرا که یک رالی به بالای این سطح می‌تواند راه را برای افزایش قیمت تا ناحیه مقاومت بالاسری بین ۰.۲۱ دلار و ۰.۲۳ دلار هموار سازد.

اما یک شکست و بسته شدن کندل به زیر ۰.۱۲ دلار، الگوی نزولی سر و شانه را کامل کرده و قیمت دوج کوین می‌تواند تا حمایت قوی در ۰.۰۸ دلار کاهش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در ۱۳ می (۲۴ اردیبهشت) از خط حمایتی که برای گاوهای بازار به شدت مهم است، به بالا بازگشت.

نمودار روزانه قیمت کاردانو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ ویو

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۶ دلار، موج آبی رنگ) و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان از روند کاهشی احتمالی در آینده نزدیک دارد. اگر این خط حمایتی شکسته شده و قیمت در زیر آن حفظ شود، توقف بعدی در ۰.۴۰ دلار خواهد بود.

اما اگر قیمت به صعود ادامه داده و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان‌دهنده خرید گاوها در کف‌ها خواهد بود. در چنین سناریویی، قیمت کاردانو می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۵۲ دلار، موج قرمز رنگ) و سپس تا ۰.۵۷ دلار افزایش پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا