تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)، دوج کوین (DOGE) و ریپل (XRP)؛ ۲۱ تیر ۱۴۰۳

با وجود اینکه عرضه بیت کوین برای مدتی بازار را به هم ریخته بود و فشار فروش سراسری ایجاد کرد، بازار خود را با آن هماهنگ کرده و احساسات بهبود یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، بازار نشانه‌هایی از قدرت دوباره از خود نشان می‌دهد و احتمال می‌رود روند صعودی از سر گرفته شود.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)

تون کوین در ۸ جولای (۱۸ تیر) از حمایت ۶.۷۷ دلاری به بالا بازگشت که نشان‌دهنده خرید در کف توسط گاوها است.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

یک شکست و بسته شدن کندل بالا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۳۹ دلار، موج آبی رنگ) درها را برای یک رالی احتمالی تا ۷.۷۲ دلار و سپس تا مقاومت محدوده در ۸.۲۹ دلار باز می‌کند. انتظار می‌رود در این سطح فروشنده‌ها با قدرت دفاع کنند، چرا که یک شکست به بالای آن می‌تواند گام بعدی روند صعودی را شروع کند.

اما از طرف پایین نمودار، همچنان سطح ۶.۷۷ دلار، حمایت مهمی برای گاوها است. اگر این سطح شکسته شود، فروش می‌تواند شدت بگیرد، چرا که در چنین حالتی یک الگوی سقف دوقلو شکل می‌گیرد. در چنین سناریویی، قیمت تون کوین می‌تواند تا ۶ دلار و سپس ۵.۵۰ دلار کاهش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)

دوج کوین در چند روز گذشته زیر حمایت مهم ۰.۱۲ دلاری در حال معامله بوده است، اما خرس‌ها نتوانستند روند نزولی ایجاد کنند.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

اکنون قیمت دوج کوین می‌تواند تا ۰.۱۲ دلار افزایش پیدا کند. در این سطح انتظار می‌رود جدال سختی بین گاوها و خرس‌ها مشاهده شود. اگر قیمت با شیب تندی از سطح ۰.۱۲ دلار به پایین بازگردد، قیمت دوج کوین می‌تواند تا ۰.۹ دلار کاهش پیدا کند. احتمال می‌رود دوج کوین برای مدتی بین این دو سطح نوسان داشته باشد.

اما اگر گاوها قیمت را به بالای ۰.۱۲ دلار برسانند، نشان‌دهنده این خواهد بود که بازار در کاهش قیمت دوج کوین موفق نبوده است. در چنین حالتی، گاوها تلاش خواهند کرد قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۴ دلار، موج قرمز رنگ) بکشانند که احتمالا این سطح مانع سختی برای شکستن باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل (XRP)

خرس‌ها در ۸ جولای (۱۸ تیر) دوباره تلاش کردند تا قیمت ریپل را به زیر حمایت ۰.۴۱ دلاری بکشانند، اما گاوها با موفقیت از آن دفاع کردند.

نمودار روزانه قیمت ریپل - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: تریدینگ ویو

قیمت ریپ می‌تواند تا ۰.۴۶ دلار افزایش پیدا کند، اما احتمالا خرس‌ها با قدرت از این سطح دفاع کند. اگر قیمت ریپل با شیب تندی از این مقاومت بالاسری به پایین بازگردد، احتمال می‌رود برای مدتی تثبیت قیمت بین ۰.۴۱ دلار و ۰.۴۶ دلار مشاهده شود.

شیب کاهشی میانگین‌های متحرک و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه منفی نشان از برتری خرس‌ها دارد. اگر قیمت ریپل به پایین بازگشته و سطح ۰.۴۱ دلار را بشکند، نشان‌دهنده شروع یک روند نزولی به طرف ۰.۳۸ دلار و در نهایت ۰.۳۰ دلار خواهد بود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا