اخبار کوتاه

پایان کار ماینرهای TON؛ مکانیسم اجماع شبکه به POS تغییر یافت

پس از گذشت ۲ سال از آغاز فرآیند استخراج رمزارز تون کوین (Toncoin) به روش گواه اثبات کار (POW)، ماینینگ این رمزارز متوقف شد و از این پس مکانیسم اجماع شبکه به گواه اثبات سهام (POS) تغییر پیدا می‌کند. لازم به ذکر است با انجام این تغییر میزان عرضه روزانه TON حدود ۷۵٪ کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از تلگرا، فرآیند استخراج شبکه بلاکچین Ton یا The Open Network در جولای ۲۰۲۰ (تیر ۹۹) با مکانیسم اجماع گواه اثبات کار (POW) راه‌اندازی شد. در آن زمان حدود ۹۸.۵۵٪ عرضه کل TON به یک قرارداد هوشمند منتقل شد و قرار شد در فرآیند استخراج بین ماینرها توزیع شود. این قرارداد هوشمند تا ۲ سال معتبر بود و پس از آن فرآیند اجماع این شبکه به گواه اثبات سهام (POS) تغییر پیدا می‌کرد. به این نوع از مکانیسم اجماع گواه اثبات کار اولیه (IPOW) می‌گویند.

حال پس از گذشت ۲ سال به زمان تغییر این مکانیسم رسیده‌ایم. یکی از دلایلی که تیم تون کوین تصمیم به اجرایی کردن مکانیسم IPOW گرفت این بود که آن‌ها قصد نداشتند که هیچ‌نوع عرضه اولیه‌ای (ICO و IDO) داشته باشند و همچنین برای تیم پروژه سهمیه‌ای از رمزارز پروژه درنظر گرفته نشده بود در نتیجه با این روش بیشتر TONهای موجود بین تعداد زیادی ماینر توزیع می‌شود و در گردش قرار می‌گرفت. از طرف دیگر مزایای استفاده از مکانیسم POS پس از گذشت یک مدت زمان اولیه، آن‌ها را ترغیب کرد که به دنبال ادغام این ۲ مکانیسم باشند که از آن تحت عنوان IPOW نام برده می‌شود.

در این ۲ سال روزانه چیزی حدود ۲۰۰,۰۰۰ TON توسط ماینرهای این شبکه استخراج می‌شد و اکنون پس از انجام شدن فاز توزیع، کاهش قابل توجهی در عرضه TON شاهد خواهیم بود به نحوی که سالانه تنها حدود ۰.۶٪ از عرضه کل آن به تعداد قبلی افزوده خواهد شد. این مقدار ۰.۶٪ نیز صرف پاداش سپرده‌گذاران در مکانیسم POS می‌شود.

در زمان نگارش این مطلب حدود ۱.۲ میلیارد واحد TON در گردش است و قیمت آن برابر ۱.۳ دلار است.

منبع
telegra

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا