تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین، دوج کوین، شیبا و کاردانو؛ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

بازار ارز دیجیتال همچنان در حال نوسان است و ظاهرا هیچ‌کدام از گاوها و خرس‌ها جرات نمی‌کنند برای به دست گرفتن کنترل بازار تلاش کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، بر خلاف اکثر آلت‌کوین‌ها، ظاهرا گاوهای تون کوین به این ارز دیجیتال اعتماد داشته و در حال خرید هستند. در این مطلب به بررسی و تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین، دوج کوین، شیبا اینو و کاردانو می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

قیمت تون کوین در ۸ می (۱۹ اردیبهشت) از میانگین‌های متحرک به بالا بازگشت و سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی در ۶.۴۹ دلار را در ۱۰ می (۲۰ اردیبهشت) از میان برداشت که احتمالا نشان از پایان فاز اصلاح دارد.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۸۱ دلار، موج آبی رنگ) شروع به صعود کرده و شاخص قدرت نسبی در ناحیه مثبت قرار گرفته است که نشان‌دهنده کنترل گاوها روی بازار است. گاوها تلاش خواهند کرد قیمت تون کوین را به ۷.۶۷ دلار برسانند.

اما اگر قیمت تون کوین با شیب تندی از سطح فعلی یا مقاومت بالاسری در ۷.۶۷ دلار به پایین بازگردد، نشان از فعال شدن خرس‌ها در سطوح بالا خواهد داشت. در نتیجه می‌توان انتظار یک نوسان بین ۴.۷۲ دلار و ۷.۶۷ دلار را داشت.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

گاوها در تلاش هستند تا از تست دوباره خط گردن الگوی سر و شانه جلوگیری کنند.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

خریدران تلاش خواهند کرد قیمت دوج کوین را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۵ دلار، موج آبی رنگ) برسانند تا راه را برای یک رالی تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۷ دلار، موج قرمز رنگ) هموار سازند. این سطح مهمی است که خرس‌ها سعی خواهند داشت آن را حفظ کنند؛ چرا که شکست به بالای آن می‌تواند آغازگر یک رالی تا سطح ۰.۲۱ دلار باشد.

اما اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به پایین بازگردد، نشان‌دهنده ادامه نوسان در داخل محدوده برای چند روز دیگر است. اگر قیمت دوج کوین به زیر ۰.۱۲ دلار کشیده شود، احتمالا روند به نزولی تبدیل خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در محدوده بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۷ دلار، موج آبی رنگ) و خط حمایت قرار گرفته است که نشان‌دهنده عدم قطعیت بین گاوها و خرس‌ها در رابطه با جهت روند بعدی است.

نمودار روزانه قیمت کاردانو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ ویو

کاهشی بودن شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی، نشان از برتری خرس‌ها دارد. اگر قیمت کاردانو به زیر خط حمایت برسد، کاهش قیمت می‌تواند تا ۰.۳۵ دلار ادامه پیدا کند.

اما اگر قیمت کاردانو به بالا بازگردد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را بشکند، نشان‌دهنده بازگشت احتمالی گاوها خواهد بود. در چنین حالتی، قیمت کاردانو می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۵۳ دلار، موج قرمز رنگ) و سپس تا مقاومت بالاسری در ۰.۵۷ دلار افزایش پیدا کند. انتظار می‌رود در این سطح شاهد فشار فروش باشیم.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا اینو همچنان در حال معامله بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۲۴ دلار، موج آبی رنگ) و خط حمایت الگوی مثلث متقارن است.

نمودار روزانه قیمت شیبا اینو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت شیبا اینو – منبع: تریدینگ ویو

پیش‌بینی جهت شکست از داخل مثلث سخت است. بنابراین، بهتر است تا قیمت از داخل مثلث خارج شود و سپس روند را پیش‌بینی کنیم. اگر قیمت به زیر مثلث کاهش پیدا کند، نشان‌دهنده برتری خرس‌ها خواهد بود. در چنین حالتی، قیمت شیبا احتمالا تا سطح ۷۸.۶٪ فیبوناچی اصلاحی در ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار کاهش پیدا کند.

اما اگر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، رو به بالا شکسته شود، نشان‌دهنده خرید در سطوح پایین خواهد بود. در چنین سناریویی، احتمال شروع یک رالی تا خط مقاومت این مثلث افزایش می‌یابد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا