اخبار آلتکوین

ارزش کل قفل شده (TVL) تون کوین از ۳۰۰ میلیون دلار عبور کرد!

ارزش کل قفل شده (TVL) در بلاکچین شبکه تون (TON) برای اولین بار از ۳۰۰ میلیون دلار عبور کرد که نشان‌دهنده افزایش چشمگیر ۱۰ برابری از اوایل ماه مارس تاکنون است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، می‌توان این افزایش قابل توجه را تا حد زیادی به The Open League، طرح اکوسیستم TON که برای تشویق کاربران برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) اجرا می‌شود، نسبت داد.

تاثیر The Open League

طبق داده‌های دیفای‌لاما (DeFiLlama)، از زمان اجرای این طرح، TVL در بلاک چین تون به طور چشمگیری از ۲۳ میلیون دلار در اوایل ماه مارس به ۳۱۵ میلیون دلار افزایش یافته است. عامل اصلی این رشد سریع عمدتاً صرافی‌های غیرمتمرکز مانند Ston.fi و Dedust و همچنین پروژه‌های لیکویید استیکینگ مانند Tonstakers و bemo بوده‌اند.

کاربران جدید و دستاوردهای قابل توجه

علاوه بر افزایش TVL، اخیرا در این شبکه ۱ میلیون کیف پول در طی یک رویداد توزیع توکن برای نایت کوین (Notcoin)، یک مینی‌اپ تلگرام ایجاد شد. هجوم کاربران جدید، معماری قوی TON را نشان داد که تراکنش‌ها را بدون قطع شدن شبکه، افزایش کارمزد یا تاخیر در تراکنش امکان‌پذیر می‌سازد.

تاریخچه و توسعه

شبکه تون که در ابتدا به عنوان یک پروژه بلاکچین توسط پلتفرم پیام‌رسان محبوب تلگرام در نظر گرفته شد، ۱.۷ میلیارد دلار از طریق دو فروش خصوصی در سال ۲۰۱۸ به دست آورد. با این حال، راه‌اندازی شبکه اصلی به دلیل اختلاف حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده بر سر عرضه اوراق بهادار ثبت نشده به تعویق افتاد.

در پاسخ، اعضای جامعه تلگرام، بنیاد تون را تأسیس کردند و به توسعه آن ادامه دادند. در نهایت در سال ۲۰۲۱ شبکه تون راه‌اندازی شد. تلگرام همچنان به حمایت از این بلاکچین با ترویج استفاده از آن برای مشوق‌هایی مانند به اشتراک‌گذاری درآمد تبلیغات با صاحبان کانال ادامه می‌دهد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا