اخبار خارجی

تریدر معروف: بیت کوین از بیتکوین کش سریعتر و ارزانتر است!

تون ویز (Tone Vays) معتقد است سرعت تراکنش بیت کوین کش در برابر شبکه لایتنینگ ضعیف و بی معنی است.

 

مقیاس پذیری ضعیف بیت کوین عاملی است که مانع از پذیرش همگانی این ارز دیجیتال برتر می شود. راجر ور که به مسیح بیت کوین معروف است دائما گفته است هنگامی که بلاک های بیت کوین پر است، نمی‌تواند به عنوان پول عمل کند. این موضوع منطق موجود در فورک بیت کوین کش با حجم بلاک ۸ مگابایت را توضیح می‌دهد.

با این حال، تون ویز معامله گر پیشین وال استریت که پیش بینی کرده بود سلطه بیت کوین به ۹۸ درصد می رسد، مدعی شد که بیت کوین در حال حاضر سریعتر از بیت کوین کش است زیرا این ارز دیجیتال برتر راهکار شبکه لایتنینگ را دارد. همچنین این ارز تنها ارز دیجیتال غیرمتمرکز واقعی است. وی در توییتر بیان کرد:

من نهایت سعی خودم را کردم تا به KimDotcom توضیح دهم که شبکه لایتنینگ بر بستر بیت کوین هم اکنون سریعتر و ارزانتر از بیت کوین کش است و قطعا در یک الی دو سال آینده برای میلیاردها کاربر آماده خواهد شد. هم چنین توضیح دادم که چگونه بیت کوین تنها راهکار پرداخت غیرمتمرکز و ایمن است. اکنون تصمیم با تیم توسعه دهندگان او است.

بیتکوین کش بدین دلیل سریع است که کسی از آن استفاده نمی کند

اگرچه افزایش حجم بلاک منجر به افزایش سرعت تراکنش می‌شود، اما هم چنین شبکه بیت کوین را متمرکزتر می‌کند. این موضوع برای صنعتی که در صدد کنار گذاشتن واسطه های متمرکز است نکته خوبی به حساب نمی‌آید.

با این حال، جیکوب کنفیلد (Jacob Canfield) معتقد است دلیل سرعت بیتکوین کش این است که کسی در واقع از این ارز دیجیتال استفاده نمی کند. اگر شبکه بیت کوین کش نیز قادر بود میزان تراکنش های شبکه بیت کوین را پردازش کند، ور دیگر نمی تواسنت در توییتر بر روی سرعت چشمگیر بیت کوی کش مانور دهد. وی در توییتر گفت:

اگر بیتکوین کش میزان تراکنش های بیتکوین را پردازش می کرد، قطعا با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کرد و سرعت کمی داشت.

شبکه لایتنینگ

با وجود اینکه شبکه لایتنینگ مسیر زیادی برای بهبود راهکار مقیاس پذیری دارد، اما پذیرش این راهکار افزایش یافته است. صرافی بیتفینکس نیز اخیرا اعلام کرد که از این راهکار برای نقل و انتقالات بیت کوین استفاده می کند.

این پروتکل پرداخت لایه دومی امکان می دهد که کانال های جداگانه ای برای تراکنش ها ایجاد کنند و آنها را به شبکه برادکست کنند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا