۵ کتاب مهم درباره بلاک چین و ارز دیجیتال که باید بخوانید!

فناوری بلاک چین بدون نیاز به یک مقام متمرکز کار می‌کند. این فناوری، فناوری زیربنای ارز دیجیتال است و ارز‌هایی مانند بیت کوین و اتریوم با استفاده از این فناوری ایجاد شده‌اند. امروزه سازمان‌هایی مانند جی پی مورگان (JPMorgan) شدیدا در حال سرمایه‌گذاری برای توسعه این فناوری هستند. کتاب‌های زیادی برای علاقه‌مندان به این فناوری وجود دارد و در این نوشتار چند مورد از این کتاب‌های جالب مورد بحث قرار می‌گیرد.

کتاب دارایی‌های کریپتویی(Cryptoassets)، کتابی ارزشمند در زمینه فناوری بلاک چین

ارز دیجیتال

این کتاب نوشته کریس برنیسک (Chris Burniske) و جک تاتار (Jack Tatar) است. این نویسندگان در این کتاب از چشم‌اندازی مالی به فناوری بلاک چین می‌نگرند. این کتاب راهنمایی در مورد بیت کوین و ارز دیجیتال است و بیشتر برای سرمایه‌گذاران نوشته شده است. در این کتاب، ریشه‌های پیدایش بیت کوین در سال ۲۰۰۸ مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این کتاب، تفاوت‌های اصلی بیت کوین و فناوری بلاکچین مورد بحث قرار می‌گیرد. این کتاب در ادامه به بحث از انواع دارایی‌های کریپتویی می‌پردازد.

این کتاب فرا‌تر از ادبیات موجود در این زمینه کار می‌کند و دارایی‌های ارز دیجیتال را به عنوان طبقه‌ای از دارایی‌ها طبقه‌بندی می‌کند. حتی در یکی از فصل‌های این کتاب به وظیفه دشوار توسعه یک چارچوب ارزشی برای این دارایی‌ها پرداخته می‌شود. در نهایت در این کتاب از جزئیات عملی سرمایه‌گذاری در بلاک چین صحبت می‌شود.

کتاب انقلاب بلاک چین (Blockchain Revolution)

پدر و پسری با نام‌های دون (Don) و الکس (Alex) تاپسوت (Tapscott) نویسندگان این کتاب هستند. این پدر و پسر در انقلاب بلاکچین به توضیحاتی پیرامون تاثیر ارز دیجیتال می‌پردازند. آنها به بیان این مطلب می‌پردازند که بلاک چین می‌تواند فعالیت‌های آنلاین ما و نحوه مشارکت افراد در آنها را تغییر دهد. بر طبق این کتاب، فناوری بلاک چین امور مالی را توسعه می‌دهد و باعث محافظت از اطلاعات افراد می‌شود. این کتاب همچنین مدعی است که بلاک چین مزایایی برای قرارداد‌های تجاری و توسعه اینترنت اشیا دارد.

نویسندگان این کتاب از کارشناسان بلاک چین هستند و به توضیح دقیق این فناوری در کتاب خود می‌پردازند. آنها معتقدند که این فناوری آینده پول و تراکنش‌ها را تغییر خواهد داد و این فناوری را پروتکلی می‌دانند که تراکنش‌های ناشناس و ایمن را فراهم می‌کند.

کتاب ساتوشی (Satoshi)

این کتاب نوشته فیل شامپاین (Phil Champagne) است. بلاکچین و بیت کوین با هم مرتبط هستند زیرا این بلاک چین بود که باعث تولد بیت کوین و ارز دیجیتال شد. در این کتاب به نوشته‌های ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) خالق افسانه‌ای بیت کوین پرداخته می‌شود. اینک که به سال ۲۰۲۰ رسیده‌ایم، هنوز هویت خالق بیت کوین برای ما ناشناخته باقی مانده است.

این کتاب دربردارنده مجموعه نوشته‌های ساتوشی است. در این کتاب، ایده اولیه بیت کوین توسط ساتوشی بیان می‌شود و به توضیحاتی در مورد نحوه کار بیت کوین از زبان ساتوشی پرداخته می‌شود. مجموعه ایمیل‌ها و پست‌های آنلاین ناکاموتو هم در این کتاب آورده شده است.

مبانی بیت کوین و بلاک چین (The Basics of Bitcoins and Blockchains)

این کتاب نوشته آنتونی لویس (Antony Lewis) است. آنتونی لویس تقریبا یک دهه است که متخصص بلاکچین و ارز دیجیتال است. در این کتاب، او به تجزیه و تحلیل جنبه‌های فنی این فناوری می‌پردازد و این جنبه‌ها را به زبانی ساده و قابل درک ارائه می‌دهد. این کتاب مبانی ارز دیجیتال را هم پوشش می‌دهد و راهنمایی مفید برای آنهایی است که علاقه‌مند به فناوری بلاکچین و کاربرد‌های آن هستند.

کتاب توسعه‌دهنده بلاک چین  (Blockchain Developer)

این کتابنوشته الاد الروم (Elad Elrom) است. کتاب‌هایی که تا به حال معرفی شده‌اند به بررسی بلاک چین از دیدی عمومی پرداخته‌اند و زیاد به جزئیات و مسائل فنی وارد نشده‌اند. این در حالی است که الاد در کتاب خود توسعه‌دهندگان و افراد فنی را مد نظر قرار داده است و به بررسی دقیق جزئیات فنی این فناوری پرداخته است. در مقدمه این کتاب، صحبت از ساخت بلاک چین شخصی و برنامه‌های غیر متمرکز می‌شود. در بخش‌هایی از این کتاب نیز به توضیحاتی پیرامون بلاک چین‌های محبوب موجود پرداخته می‌شود و در نهایت در بخش خاصی نیز به توضیحاتی در مورد کاربرد‌های بلاک چین در خارج از قلمرو ارز دیجیتال پرداخته می‌شود.


54321
امتیاز 4.2 از 5 رای

منبع investopedia
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر