صنعت بلاک چین توسعه خود را مدیون کدام دانشگاه‌های مطرح دنیاست؟

دانشگاه‌ها کوچک باشند و یا بزرگ، نقشی حیاتی در عملکرد یک جامعه دارند. این موسسات به دلیل اندازه و منابعی که در اختیار دارند، اغلب مکان مناسبی برای پرورش فناوری‌های جدید و تحقیقات پیشرفته هستند. فناوری بلاک چین برای رشد و پیشرفت خود بسیار مدیون دانشگاه‌ها است و دانشگاه‌ها در رشد و پیشرفت این فناوری بسیار تاثیر داشته‌اند.

بد نیست حال که این فناوری تا حدودی در میان مردم جا افتاده است، به تعدادی از دانشکده‌هایی که به رشد و پیشرفت آن کمک کرده‌اند، اشاره‌ای گذرا داشته باشیم. شایان ذکر است که بلاک چین فناوری زیربنای بیت کوین و بسیاری از ارز‌های دیجیتال است.

صنعت بلاک چین در دانشگاه‌ها

اخیرا تحقیقی توسط CoinDesk انجام شده و در این تحقیق، تعدادی از دانشگاه‌هایی که فضای بلاک چین را در سال ۲۰۲۰ تحت تاثیر قرار داده‌اند، لیست شده‌اند. در این تحقیق به بررسی عمیق ۴۶ دانشگاه و کالج برجسته ایالات متحده پرداخته شد و حضور و پیشگامی این دانشگاه‌ها در زمینه بلاک چین مورد ارزیابی قرار گرفت.

اسلوب‌شناسی این تحقیق در شناسایی دانشگاه‌های فعال در فضای بلاک چین

بلاک چین

هدف اولیه در این تحقیق، ایجاد یک رده‌بندی قوی و ظریف در مورد دانشگاه‌های فعال در فضای بلاک چین بود. در این تحقیق، از ترکیبی از داده‌های کمی و کیفی استفاده شد و اطلاعات فراهم شده توسط دانشگاه‌ها و آرشیو‌های عمومی هم مورد استفاده قرار گرفت. نظرات بیش از ۵۵۰ نفر در جریان این تحقیق مورد توجه قرار گرفت و بیش از ۱۲,۰۰۰ کارمند در بیش از ۱۰۰ شرکت بلاک چینی هم مورد پژوهش و تحقیق واقع شدند. سرانجام داده‌ها سازماندهی شدند و در چهار مقوله کلی قرار گرفتند که در شکل بالا می‌توانید این مقوله‌ها را مشاهده کنید.

البته هر مقوله دارای زیر مقوله‌های متعددی است. هر استاندارد اضافی در این تحقیق برای این طراحی شده که بتواند جنبه‌ای خاص از ارزشی که این دانشگاه می‌تواند وارد فضای بلاک چین کند را به نمایش بگذارد. بعضی از داده‌ها برای عادی‌سازی و ظرافت بیشتر مورد تجزیه و تحلیل دقیق‌تر هم قرار گرفتند. نمودار پایین، نمایی خلاصه از تجزیه ارزشی را در داخل هر یک از مقوله‌های کلی به دست می‌دهد.

بلاک چین

دانشکده‌های برجسته‌ای که در این لیست قرار گرفته‌اند، ترکیبی از قدرت آکادمیک، احترام اجتماعی و نتایج مثبت قابل اندازه‌گیری را به نمایش می‌گذارند. این دانشکده‌ها در جا‌های مختلف ایالات متحده قرار دارند و در همه زمینه‌ها از قدرت آنها در مهندسی و کسب و کار گرفته تا دیدگاه‌های سیاسی آنها قابل احترام هستند.

رده‌بندی

شش مورد از این دانشکده‌ها دولتی و ۱۴ مورد از آنها خصوصی هستند. هر یک از این موسسه‌ها مکانی عالی برای مطالعه هستند و ارزش آنها را واقعا نمی‌توان بر روی کاغذ آورد. امید می‌رود که چنین تحقیق‌هایی آگاهی و توجه بیشتری را به نسبت فناوری بلاک چین در دانشگاه‌ها ایجاد کند و انتظار می‌رود که این گونه بررسی‌ها به ارزشمند‌تر کردن داده‌های موجود در این زمینه کمک کنند.

البته نمی‌توان گفت که این تحقیق تصویری کامل را از وضعیت حال حاضر بلاک چین در فضای تحصیلات عالیه به دست می‌دهد. این داده‌ها در واقع واحد‌هایی ساختاری هستند که به روشن شدن بیشتر موضوع و ارائه تصویری جامع کمک خواهند کرد. این چشم‌انداز گسترده‌تر در واقع پیچیده‌تر و هیجان‌برانگیز‌تر است.

لیست دانشگاه‌های انتخاب شده توسط CoinDesk در سال ۲۰۲۰ را می‌توانید از طریق این لینک مشاهده کنید و هدف CoinDesk در این میان، ایجاد شفافیت و صحت در فضای بلاک چین است. اگر احساس می‌کنید که دانشگاه برجسته‌ای در این لیست مطرح نشده است، می‌توانید با CoinDesk تماس گرفته و آن را مطرح کنید. قطعا اظهارات افراد در این زمینه مورد توجه قرار خواهد گرفت و این لیست روز به روز در حال تکمیل شدن و گسترش بیشتر است. این گونه رده‌بندی‌ها چه تاثیراتی می‌توانند بر فضای بلاک چین داشته باشند؟ آیا این تحقیقات باعث افزایش آگاهی در فضای آکادمیک خواهند شد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


54321
امتیاز کاربران

منبع coindesk
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر