مبتدی مقالات عمومی

دانشگاه‌های معتبر آمریکا، به دانشجویان تکنولوژی بلاک چین را آموزش می‌دهند!

تکنولوژی بلاک چین (blockchain) که روزگاری تنها در میان هواداران بیت کوین شناخته شده بود، اینک تبدیل به یکی از مهارت‌های تجاری مهم شده است و افرادی که از این مهارت برخوردارند، بسیار کم بوده و مورد تقاضای شدید کسب و کار‌ها و سازمان‌ها هستند. با توجه به وجود بحران کرونا در جهان و آسیب دیدن شدید کسب و کار‌ها، تقاضا برای مشاغل بلاک چینی و از راه دور افزایش پیدا کرده است.

با توجه به تقاضای بالایی که برای مهارت‌های بلاک چینی مطرح است، امروزه بسیاری از دانشگاه‌های برجسته دوره‌هایی را در زمینه بلاک چین و ارز دیجیتال ارائه می‌دهند. میزان این دوره‌ها از سال ۲۰۱۸ تاکنون حدود ۴۲ درصد افزایش یافته است.

علت افزایش تقاضا برای مهارت‌های بلاک چینی تغییر موضع شرکت‌ها و سازمان‌های سنتی است. رهبران زیرک و تیزبین در این سازمان‌ها، نوآوری بلاک چین و پتانسیل آن را درک کرده‌اند و همین امر باعث ورود این سازمان‌ها به حوزه تکنولوژی مذکور و افزایش تقاضا برای افراد دارای مهارت در این زمینه شده است.

دوره‌های بلاک چین در دانشگاه‌ها و یافتن موقعیت‌های شغلی برای دانشجویان

بلاک چین ارز دیجیتال بیت کوین کرونا دانشگاه دفتر کل توزیع شده قرارداد هوشمند تکنولوژی فناوری

دانشگاه‌های ایالات متحده اینک دوره‌های بلاک چینی را ارائه می‌دهند و این باعث آشنایی دانشجویان با بلاک چین می‌شود و به پیدا کردن موقعیت‌های شغلی برای دانشجویان علاقه‌مند و ماهر در این زمینه کمک می‌کند.

به عنوان مثال، دانشگاه پورتلند (Portland)، اخیرا دوره‌هایی را با نام “بلاک چین در آزمایشگاه تجارت” برگزار کرد و دانشجویان را در مورد مولفه‌های تجاری توسعه بلاک چین آموزش داد.

این دوره‌ها کاملا عملی بودند و به دانشجویان کمک می‌کردند که تحلیلی عمیق از شرکت‌ها و نوآوری‌های بلاک چینی داشته باشند. این دوره‌ها باعث شد که دانشجویان تجربه واقعی برای ایجاد یک بلاک چین کاری و اجرای تراکنش‌های واقعی کسب کنند. این دوره در فوریه امسال برگزار شد و یک راهنمای قدم به قدم را در مورد نحوه ساخت یک بلاک چین برای دانشجویان فراهم کرد.

در این دوره‌ها راهنمایی‌هایی عملی در زمینه برنامه‌های بلاک چینی، برنامه‌های غیر‌متمرکز و قرارداد‌های هوشمند برای دانشجویان فراهم شد و این دوره در نهایت دانشجویان را با این تکنولوژی آشنا کرد.

یکی از دانشجویان شرکت‌کننده در این دوره‌ها ابراز داشته که قبلا چیزی از تکنولوژی دفتر کل توزیع شده (DLT) نمی‌دانست و علیرغم این که خیلی زود هم نام بیت کوین را شنیده بود، جرات سرمایه‌گذاری در آن را نداشت. این دانشجو علت این امر را عدم شناخت خود از این فضا دانسته است. او همچنین ابراز داشته که بعد از این دوره، با این فضا آشنا شده و ترس و نگرانی‌های او برطرف شده است.

دانشگاه‌ها و سازمان‌های دیگر در زمینه آموزش بلاک چین

بلاک چین ارز دیجیتال بیت کوین کرونا دانشگاه دفتر کل توزیع شده قرارداد هوشمند تکنولوژی فناوری

دانشگاه‌های دیگری هم در ایالات متحده اقدام به برگزاری چنین دوره‌هایی کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان دانشگاه UC Santa Barbara را نام برد که یکی از اعضای بنیاد تسریع بلاک چین است. این بنیاد یک سازمان غیر‌انتفاعی است که متعهد به تسریع آموزش در حوزه تکنولوژی بلاک چین شده است.

سازمان CipherTrace که یک سازمان تحلیلگر ارز‌های دیجیتال است، در حال آموزش دانشجویان در مورد نرم افزار بازرسی مالی خود است. از این نرم افزار می‌توان برای تشخیص پول‌شویی و نحوه نظارت‌‌های قانونی استفاده کرد. این هم یکی دیگر از اقدامات آموزشی برای دانشجویان در فضای بلاک چین و ارز دیجیتال است.

این دوره‌های آموزشی هم برای فارغ التحصیلان و هم برای دانشجویان در حال تحصیل ارائه داده می‌شود و بسیاری از آنها متمرکز بر درگیر کردن دانشجویان در فرآیند‌های کارآموزی هستند.

این دوره‌ها شانس دانشجویان را برای پیدا کردن موقعیت‌های شغلی در سازمان و شرکت‌های بلاک چینی افزایش می‌دهد. این دوره‌ها جنبه‌هایی کلی در مورد تکنولوژی بلاک چین را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند و به درک کلی آنها در مورد این تکنولوژی کمک می‌کنند.

دانشجویانی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند، درکی اساسی از بلاک چین پیدا می‌کنند و می‌توانند کاندید کار در شرکت‌های بلاک چینی شوند. این شرکت‌ها در بسیاری از موارد به مهندسان خیلی باتجربه و ماهر نیاز ندارند، بلکه افرادی را می‌خواهند که درکی کلی از این فضا داشته باشند و بتوانند سریعا خود را با محیط کار وفق دهند. نظر شما چیست؟ ضرورت این دوره‌ها در کشور ما چقدر احساس می‌شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
cointelegraphuscb

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا