اخبار بلاکچیناخبار عمومیتحلیل اقتصادی

توسعه دهنده تورنادوکش به ارتباط با سرویس اطلاعاتی روسیه متهم شد

الکسی پرتسف (Alexey Pertsev) از توسعه‌دهندگان پلتفرم تورنادو کش است که پس از تحریم این پلتفرم از سمت وزارت خزانه‌داری آمریکا، در آمستردام دستگیر شد. جدیدترین گزارش‌ها حاکی از این مطلب است که این فرد در سال ۲۰۱۷ برای شرکتی کار می‌کرده است که با سرویس اطلاعاتی امنیت فدرال روسیه (FSB) در ارتباط بوده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو بریفینگ، مطابق اطلاعات پلتفرم خارون (Kharon) که منتشر شده است، الکسی پرتسف توسعه دهنده تورنادو کش که اکنون در بازداشت پلیس هلند به سر می‌برد؛ در سال ۲۰۱۷ برای شرکت روسی امنیت دیجیتال OOO کار می‌کرده است. این شرکت از سال ۲۰۱۵ همکاری‌ها و روابط نزدیکی با سرویس اطلاعاتی FSB روسیه داشته است.

البته پرتسف در میان افراد تحریم‌شده شرکت OOO از سمت خزانه‌داری آمریکا قرار نداشته است اما نام او در آرشیو کارمندان این شرکت دیده می‌شود. پپر سک (PepperSec) نام شرکت توسعه دهنده تورنادو کش است و تا این لحظه هیچ‌گونه لینک ارتباطی بین آن و شرکت OOO کشف نشده است.

همسر الکسی پرتسف هرگونه ارتباط او را با FSB تکذیب کرده است. لازم به ذکر است که در هفته گذشته تظاهراتی در شهر آمستردام برگزار شد که شرکت‌کنندگان در آن خواستار آزادی پرتسف بودند.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا