اخبار آلتکویناخبار عمومیتحلیل اقتصادی

وزارت خزانه‌داری دستورالعمل ویژه‌ای برای روسیه و استفاده آنها از رمزارزها صادر کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا دستورالعمل جدیدی مبنی بر جلوگیری از استفاده روسیه از رمزارزها به عنوان ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها را منتشر کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، در دستورالعمل وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است کلیه اشخاص و شرکت‌های آمریکایی اعم از صرافی‌های رمزارزها، تامین کنندگان خدمات کیف پول، ارائه دهندگان خدمات به صرافی‌های خارجی و سایر تامین کنندگان سرویس‌های مرتبط با رمزارزها، از انجام تراکنش‌‌های مرتبط با افراد تحت تحریم منع شده‌اند. ارائه دهندگان خدمات به صرافی‌های خارجی آن دسته از سرویس‌ها هستند که به عنوان رابط عمل می‌کند و بدون آگاهی مشتری، با استفاده از ایجاد حساب در صرافی‌های دیگر، امکان انجام معاملات را برای کاربران فراهم می‌آورند.

همچنین این افراد و شرکت‌ها نباید در انجام تراکنش‌های مرتبط با بانک مرکزی روسیه، صندوق ثروت ملی روسیه و وزارت اقتصاد روسیه نقشی داشته باشند. این قانون شامل تراکنش‌های مرتبط با رمزارزها نیز می‌شود. موسسات مالی ایالات متحده نیز از پردازش تراکنش‌های موسسات تحت تحریم روسی منع شده‌اند.

کاخ سفید و سران گروه ۷، پیش‌تر از صدور دستورالعملی در خصوص جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها توسط رمزارزها صحبت کرده بودند. این دستورالعمل بلافاصله پس از این صادر شد که سناتور الیزابت وارن از تهیه لایحه‌ای برای جلوگیری از استفاده ولادیمیر پوتین و همدستانش از رمزارزها به منظور دور زدن تحریم‌ها خبر داد.

منبع
coindesk

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا