اخبار خارجی

الیزابت وارن لایحه‌ای سختگیرانه به منظور جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها با رمزارزها تنظیم می‌کند

یکی از مفاد این لایحه، با اجباری کردن ثبت سوابق با جزییات کامل و ارائه گزارش، امکان شناسایی هویت کاربران و تراکنش‌های آنها به کیف پول‌های خصوصی، را فراهم می‌آورد. به گفته وارن این اقدامات برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها توسط پوتین و افراد تحت تحریم تنظیم می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، سناتور الیزابت وارن (Elizabeth Warren) در حال آماده‌سازی لایحه‌ای است تا استفاده از رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها را دشوارتر سازد.

وارن در روز سه‌شنبه در توییتر نوشت لایحه جدید او تضمین خواهد کرد که پوتین و هم‌پیمانان او نتوانند از رمزارزها استفاده کنند و تحریم‌های اقتصادی را نادیده بگیرند.

طبق گزارش NBC News که قبل از سایر خبرگزاری‌ها، لایحه وارن را گزارش داد، یکی از مفاد این لایحه با ملزم کردن سازمان‌های مالی و صرافی‌های رمزارز به ثبت سوابق دقیق و ارائه گزارش به وزارت خزانه‌داری، باعث می‌شود که تشخیص هویت مشتریان و تراکنش‌های آنها به کیف پول‌های شخصی آسان‌تر شود.

همچنین هدف دیگر این لایحه این است که شرکت‌ها را ملزم کند تا بین فعالیت در ایالات متحده و یا انجام معاملات تجاری با افراد یا نهادهای تحت تحریم، یکی را انتخاب کنند. هرچند، از آنجایی که جمهوری‌خواهان کنترل مجلس سنا را در دست دارند، احتمال تصویب این لایحه بسیار کم است.

هفته گذشته وارن و ۳ سناتور دموکرات دیگر نامه‌ای به جنت یلن، وزیر خزانه‌داری ارسال کردند و درباره برنامه‌های این وزارتخانه برای اعمال تحریم‌های اقتصادی در صنعت رمزارزها سوالاتی پرسیدند.

در نامه این سناتورها آمده است:

با توجه به اینکه رمزارزها به نهادهای مختلف امکان می‌دهند تا سیستم مالی سنتی را دور بزنند و ممکن است به عنوان ابزاری برای فرار از تحریم‌ها استفاده شود، اعمال قوانین مرتبط با تحریم‌ها در صنعت رمزارزها بسیار مهم است.

این در حالی است که بنا بود فرمان اجرایی بایدن در رابطه با رمزارزها در هفته جاری منتشر شود ولی قبل از آن و بر حسب تصادف، وزارت خزانه‌داری آمریکا بیانیه‌ خود را در این خصوص پیش از موعد مقرر منتشر کرد. این بیانیه به سرعت حذف شد اما در وبسایت‌های دیگر متن آن انتشار یافته است. پس از آن قیمت بیت کوین با ۵٪ افزایش در کمتر از یک ساعت به ۴۱٬۵۰۰ دلار رسید.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا