اخبار خارجی

بیانیه خزانه‌داری آمریکا در رابطه با فرمان اجرایی بایدن قبل از موعد منتشر شد

بیانیه جدید از جانب جنت یلن وزیر خزانه‌داری آمریکا عنوان کرده است که چگونه این وزارتخانه، قوانین حکم اجرایی موردانتظار دولت جو بایدن درمورد مطالعه رمزارزها را پیاده‌سازی خواهد کرد. این بیانیه پیش از موعد بر روی وبسایت خزانه داری قرار گرفت و به سرعت حذف شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The Block، این بیانیه بامداد چهارشنبه پیش از موعد منتشر شد و بعداً از وبسایت وزارتخانه خزانه‌داری حذف شد. در این بیانیه عنوان شده است که حکم اجرایی بایدن، خواستار رویکرد هماهنگ و جامعی برای سیاست‌گذاری رمزارزها شده است.

جنت یلن در این خصوص گفت:

این رویکرد از نوآوری‌های مسئولانه‌ای که می‌تواند به مزایای مهمی برای کشور، مشتریان و کسب‌وکارها منجر شود پشتیبانی خواهد کرد. این رویکرد هم‌چنین به خطرات مرتبط با امور مالی غیرقانونی، محافظت از مشتریان و سرمایه‌گذاران و جلوگیری از تهدیدات علیه سیستم امور مالی و اقتصاد می‌پردازد.

انتشار بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا در رابطه با فرمان اجرایی بایدن

طبق بیانیه جنت یلن، وزارت خزانه‌داری با همکاران میان سازمانی همکاری خواهد کرد تا گزارشی در خصوص آینده سیستم‌های پرداخت و پول منتشر کند. وزارت خزانه‌داری هم‌چنین شورای نظارت بر ثبات امور مالی را تشکیل می‌دهد تا خطرات بالقوه رمزارزها بر ثبات امور مالی و وجود محافظت‌ها و موارد ایمنی مناسب را ارزیابی کند و با شرکای بین‌المللی خود همکاری کند تا استانداردهای منسجم، حوزه و حکم اجرایی عادلانه‌ای را فراهم سازد.

یلن افزود:

این اقدام، مکمل تلاش‌های مستمر وزارت خزانه‌داری خواهد بود.

گزارشات اخیر اذعان داشته‌اند که حکم اجرایی جو بایدن دارای مفاد مختلفی است که تمام آنها معطوف به مطالعه رمزارزها و پول‌های دیجیتالی در سراسر وزارتخانه‌ها و نهادهای آمریکا است. موضوعات خاصی نظیر ارز دیجیتال بانک مرکزی و تاثیر رمزارزها بر محیط زیست در این حکم اجرایی وجود دارند.

در پایان بیانیه یلن آمده است:

گروه‌های محافظ منافع مشتریان و سرمایه‌گذاران، افراد حاضر در بازار و سایر متخصصان می‌توانند در انجام این اقدام مهم، ما را راهنمایی کنند. وزارت خزانه‌داری در صدد ایجاد سیستم مالی عادلانه‌تر، جامع‌تر و کارآمدتر است، در حالی که اقدامات مستمری در خصوص مقابله با امور مالی غیرقانونی و جلوگیری از خطرات مرتبط با ثبات امور مالی و امنیت ملی انجام می‌دهد.

قیمت بیت کوین در یک ساعت بیش از ۲۰۰۰ دلار افزایش یافت

قیمت بیت کوین در کمتر از ۱ ساعت از ۳۹٬۳۷۲ دلار بیش از ۲۰۰۰ دلار افزایش یافت و تا ۴۱٬۸۸۴ دلار نیز رشد پیدا کرد.

براساس اطلاعات کوین گلس در ۴ ساعت اخیر بیش از ۸۰ میلیون دلار معاملات آتی لیکویید شده است که از این مقدار، ۴۵ میلیون دلار مرتبط با قراردادهای آتی BTC بوده است. همچنین ۹۵.۳۳٪ از آنها معاملات فروش استقراضی (Short) بوده است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعت
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم ۱ ساعت

همزمان با افزایش قیمت بیت کوین، آلتکوین‌ها نیز رشد داشته‌اند. اتریوم از قیمت ۲۶۱۲ دلار تا ۲۷۲۹ دلار افزایش یافته است. BNB نیز تا بالاتر از ۴۰۰ دلار صعود کرد. قیمت سولانا نیز با ۵٪ افزایش از ۸۴ دلار به ۸۸ دلار رسید.

ارزش بازار رمزارزها در یک ساعت گذشته از ۱.۸۴۱ تریلیون دلار به ۱.۹ تریلیون دلار افزایش یافته است و در حال حاضر براساس اطلاعات کوین گکو، میزان سلطه بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال ۴۱.۴٪ است.

در ۲۴ ساعت گذشته رمزارز مونرو (XMR) با ۲۶٪ افزایش قیمت بالاترین میزان رشد را در بین ۱۰۰ رمزارز بزرگ به خود اختصاص داده است.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا