اخبار آلتکویناخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت ترون؛ صعود از الگوی مثلث متقارن یا تشکیل سقف ۲ قلو؟

رمزارز ترون از آغاز ماه می (اردیبهشت) عملکرد صعودی از خود نشان داده است و حتی در روزهای ریزشی بازار، این عملکرد ادامه داشته است این عملکرد به حدی قوی بود که در ۵ روز نخست ماه جاری میلادی، قیمت آن حدود ۴۵٪ رشد کرد. تحلیلگران یکی از دلایل اصلی این موضوع را عرضه استیبل کوین USDD مرتبط با این شبه می‌دانند که وعده سود سالانه ۳۰٪ را به سپرده‌گذاران داده است. در این مطلب به تحلیل قیمت TRX می‌پردازیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از newsbtc، به گفته صفحه رسمی ترون قرار است به زودی استیبل کوین مرتبط با این شبکه به نام USDD با وعده سود سالانه ۳۰٪ عرضه شود. این موضوع از لحاظ فاندامنتالی باعث ایجاد شتاب حرکت صعودی در قیمت TRX در روزهای اخیر شده است.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای سنتیمنت نشان می‌دهد شاخص نسبت MVRV در بازه زمانی ۳۰ روزه در طول ۵ روز ابتدایی ماه می دچار افزایش بسیار زیادی شده است. این شاخص نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی را تفسیر می‌کند که همان‌طور که از نمودار مشخص است، افزایش مارکت کپ ترون ناشی از افزایش قیمت TRX منجر به این اتفاق شده است. همچنین جهش حجم معاملات ترون نشان می‌دهد که درخواست برای معامله این رمزارز در پی اعلام این خبر افزوده شده است.

نمودار MVRV ترون منبع: سنتیمنت
نمودار MVRV ترون منبع: سنتیمنت

در تایم فریم روزانه ترون در الگوی مثلث متقارن قرار گرفته است. شایان ذکر است که خط روند نزولی این الگو قدمت طولانی‌تری نسبت به خط حمایت آن دارد. قیمت این رمزارز در روز پنجشنبه تا ناحیه ۰.۰۸۹ دلار نیز پیشروی کرد که پس از برخورد به ضلع بالایی مثلث دچار اصلاح قیمتی شد. گفتنی است این خط مقاومتی داینامیک قدمتی بیش از یکسال دارد. در حال حاضر قیمت ترون در محدوده ۰.۰۸۴ دلار قرار دارد و پشت سر آن ضلع پایینی مثلث در نزدیکی ۰.۰۶۰ دلار نقش حمایتی را ایفا می‌کند.

نمودار قیمت ترون تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت ترون تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

در حال حاضر قیمت TRX توانسته است که خود را بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه خود در قیمت ۰.۰۷۶ دلار نگه دارد و میانگین متحرک ۲۰ روزه، توانسته است میانگین متحرک ۵۰ روزه را به سمت بالا قطع کند. این شرایط نشان می‌دهد که خریداران همچنان دست بالاتر را دارد و ترون همچنان در شرایط صعودی به سر می‌برد. اندیکاتور RSI نیز پس از اصلاح از ناحیه اشباع خرید در اوایل ماه آپریل (فروردین)، اکنون مجددا به محدوده ۶۳ و بالاتر از ناحیه خنثی رسیده است.

شاخص MACD نیز شتاب حرکتی صعودی پرقدرتی به خود گرفته است. بزرگ شدن کندل‌های سبز این اندیکاتور از زیاد شدن فشار گاوها خبر می‌دهد.

نمودار قیمت ترون تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت ترون تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

اما در تایم فریم ۴ ساعته اوضاع کاملا متفاوت است. قیمت ترون در صورتی که از این ناحیه دچار کاهش شود، الگوی سقف دوقلو تکمیل می‌شود و باید منتظر اصلاح عمیق قیمت TRX باشیم. در همین تایم فریم واگرایی نزولی در اندیکاتورهای RSI و MACD به سادگی قابل تشخیص است. این موضوع می‌تواند نشات گرفته از ترس حاکم بر بازار رمزارزها از روز پنجشنبه باشد.

نمودار قیمت ترون تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت ترون تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو

همکاری با آلامدا ریسرچ برای تقویت USDD

سازمان DAO رزرو ترون اعلام کرد که شرکت سرمایه‌گذاری و معاملاتی آلامدا ریسرچ (Alameda reaserch) را به عنوان عضو جدید اضافه کرده است و اولین شرکتی خواهد بود که در لیست سفید خود برای صدور یا سوزاندن استیبل کوین USDD قرار گرفته است. آلامدا ریسرچ در پلتفرم‌های مختلف سبدهای معاملاتی بسیاری متشکل از رمزارزهای مختلف را در اختیار دارد و هدف ترون از این کار به تعادل رساندن نسبت‌های میان این استیبل کوین با رمزارزهای مختلف در زمان نوسانات شدید بازار است.

  • تحلیل تکنیکال قیمت TRX:

قیمت ترون در تایم فریم روزانه در الگوی مثلث متقارن قرار گرفته است. ادامه شتاب صعودی ایجاد شده در روزهای اخیر می‌تواند این الگو را به سمت بالا بشکند. اما در تایم فریم ۴ ساعته شاهد تشکیل الگوی سقف ۲ قلو هستیم و اندیکاتورهای RSI و MACD نیز واگرایی منفی را نشان می‌دهند. در حال حاضر مقاومت در ناحیه ۰.۰۹ دلار و حمایت اصلی در ناحیه ۰.۰۶ دلار واقع شده است.

منبع
newsbtcambcrypto

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا