اخبار خارجی

دونالد ترامپ یا جو بایدن؛ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چه تاثیری بر بیت کوین دارد؟

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نه تنها توجه شهروندان آمریکایی، بلکه توجه کل جهان و حتی بازارهای بورس جهانی و کاربران بیت کوین را به خود جلب می‌کند. آمریکا که بیشترین تولید ناخالص داخلی را دارد و دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی استفاده می‌شود، پیامدهای ناشی از انتخابات این کشور در کل جهان مشاهده خواهد شد.

یکی از جاهایی که چنین تاثیری را مشاهده خواهیم کرد، بازارهای مالی سنتی و به ویژه بازار بورس آمریکا است. در واقع، عملکرد این بازار حتی می‌تواند بیانگر برنده انتخابات باشد.

طبق گفته دن کلیفتون (Dan Clifton)، هر رییس جمهوری که طی دو سال مانده به انتخابات بتواند رکود را رد کند در جایگاه خود باقی می‌ماند. فقط کالوین کولیج (Calvin Coolidge) توانست علیرغم موانع اقتصادی دهه ۱۹۲۰ مجددا پیروز انتخابات شود.

نیویورک تایمز مدعی است که اقتصاد آمریکا در ماه فوریه ۲۰۲۰ رسماً وارد رکود شده است. بدین ترتیب این سوال پیش می‌آید که آیا ترامپ نیز همانند کولیج، با وجود مشکلات اقتصادی مجددا انتخاب خواهد شد یا جو بایدن قدرت را در دست خواهد گرفت.

تاثیر انتخابات بر بازار

فوربز اخیرا خاطرنشان کرده است که بازار بورس در سالی که رییس جمهور قبلی مجدد انتخاب شده است عملکرد بهتری نسبت به زمانی دارد که رییس جمهور جدیدی انتخاب شود. این اطلاعات نشان می‌دهد که انتخابات تاثیر مستقیمی بر بازار بورس دارد.

بیت کوین

بدین ترتیب، جامعه ارز دیجیتال نیز با این سوال مواجه شده است که آیا انتخابات بر بیت کوین نیز تأثیرگذار خواهد بود یا خیر. بیت کو‌ین تاکنون دو انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ را پشت‌سر گذاشته است. اگرچه تاثیر این انتخابات بر بیت کوین آنچنان زیاد نبوده است، اما گویا انتخابات سال ۲۰۲۰ شرایط دیگری دارد.

مکس کایزر معتقد است که عملکرد بیت کوین ارتباطی با احزاب سیاسی مختلف ندارد. وی اخیرا بیان کرده است که بیت کو‌ین به هر ترتیب برنده خواهد بود، اما ممکن است نوع عملکرد آن متفاوت باشد.

پیروزی ترامپ چگونه می‌تواند به نفع بیت کوین باشد؟

دوران ریاست جمهوری ترامپ با اتفاقات و سخنان بحث‌برانگیزی همراه بوده است. از ساخت دیوار در مرز مکزیک تا تهدید حمله فیزیکی به بایدن. هرچند نظر او درباره بیت کو‌ین همواره ثابت و منفی بوده است. در ماه جولای ۲۰۱۹، وی گفت که طرفدار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیست، زیرا پول واقعی نیستند و ارزش آنها به شدت پرنوسان است.

بدین ترتیب، بعید است که نظر ترامپ ناگهان تغییر کند و به پشتیبانی از بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال بپردازد. بنابراین شاید پیروزی او به نفع بیت کوین نباشد.

اما مکس کایزر معتقد است اینطور نیست. وی گفته است با وجود ترامپ که حداقل نکاتی درباره سرمایه‌داری می‌داند، رشد بیت کو‌ین آرام‌تر خواهد بود، زیرا معتقدم ترامپ با ورود به جنگ هش جهانی که ایران در آن پیشرو شده است، بازار را آرام خواهد کرد.

کایزر افزود آمریکا باید به دنبال سهم بیشتری از هش ریت جهانی نسبت به رقبای خود باشد.

پیروزی بایدن چه تاثیری بر بیت کوین خواهد گذاشت؟

جو بایدن یکی از افرادی بود که حساب توییتر او طی هک سال گذشته وجود داشت. مدتی پس از آن، وی گفت که هیچ بیت کوینی در اختیار ندارد اما اظهارنظر قطعی درباره ارزهای دیجیتال بیان نکرده است. بدین ترتیب، نمی‌توان با قطعیت گفت که پیروزی او به نفع بیت کو‌ین است یا خیر.

کایزر معتقد است که در صورت پیروزی بایدن، قیمت بیت کوین افزایش شدیدی خواهد داشت.

مکس کایزر: به هر ترتیب، بیت کوین پیروز خواهد شد

کایزر بیان کرده است که بیت کوین بزرگتر از انتخابات است. بیت کوین، دارایی است که هیچ ارتباط و همبستگی واقعی با هیچ چیزی نظیر بازار بورس، اوراق قرضه، ارزهای مختلف، طلا یا سایر دارایی‌ها ندارد و قطعا هیچ حزب یا رویداد سیاسی در آمریکا یا سراسر جهان هیچ ارتباطی با آن ندارد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا