سیستم‌های کسب درآمد

آموزش کسب درآمد از شبکه اجتماعی استیم (steemit)-بخش ۱: آشنایی با استیم +ویدیو

همانطور که می‌دانید شبکه های اجتماعی بسیار زیادی در حال فعالیت هستند که همواره درآمدزایی این شبکه های اجتماعی که گاها محبوب هم هستند برای همگان سوال است، به عنوان مثال شبکه هایی مانند فیسبوک، اینستاگرام و … از کاربران بسیار زیادی تشکیل شده است که نزد آنها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند. اما شبکه مجازی استیم در این بین چه جایگاهی دارد؟

تا به حال از خودتان پرسیدید که این شبکه های اجتماعی چگونه کسب درآمد می‌کنند؟ اکثر درآمد این شبکه های اجتماعی از کاربرانشان و محتواهای کاربرانشان می‌باشد، یعنی در اصل از طریق شما و اطلاعاتتان کسب درآمد می‌کنند، به این طریق که با بررسی محتواهایی که تولید می‌کنید، نظراتی که در پست های مختلف قرار می‌دهید، پست هایی که اصطلاحا لایک می‌کنید و به طور کلی با رصد کردن فعالیت های شما، به علایقتان پی می‌برند و اطلاعاتی را از کاربران خودشان جمع آوری می‌کنند، درآمد این شبکه های اجتماعی از فروش این اطلاعات می‌باشد، حال خریداران این اطلاعات می‌تواند دولت ها باشند، شرکت های مختلف باشند و یا حتی اشخاص حقیقی باشند، اما نکته ای که جالب توجه است این است که فیسبوک، اینستاگرام و امثالهم برای فروش اطلاعاتتان و حتی برای رصد کردنتان از شما اجازه نمی‌گیرند و بدون اینکه اطلاع داشته باشید از طریق شما کسب درآمد می‌کنند و شما از آن درآمد مبلغی نصیبتان نمی‌شود.

اما در استیم از این خبرها نیست، استیم یک شبکه‌ی اجتماعی مبتنی بر بلاک چین است و در آن مرکزیتی وجود ندارد تا بتواند اطلاعات شما را به به فروش برساند و تمام پول ها را خودش صاحب شود، بلکه اصلا چنین چیزی وجود ندارد و همه چیز در شفافیت کامل قرار دارد و کسی شما را رصد نمی‌کند و اطلاعات شما را نمی‌فروشد.

قابلیتی که استیم را از سایر شبکه های اجتماعی جدا می‌کند این است که کاربران می‌توانند از طریق تولید محتوا، لایک، کامنت و به طور کلی فعالیت هایی که در این شبکه انجام می‌دهند کسب درآمد کنند، بگذارید ساده تر بگوییم، اگر شما پستی بگذارید و کسی پست شما را لایک کند به ازای هر لایک مبلغی را دریافت می‌کنید.

بنابراین استیم برای وقتی که در شبکه اش می‌گذرانید و همچنین برای تولید محتواهای شما ارزش قائل است و پاداش کاربرانش را که عملا شبکه اش را زنده نگه داشته اند با این سازوکار می‌دهد که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم. در این ویدیو پست های کاربرانی را می‌بینید که توانسته برایشان مبالغ بسیار زیادی را به ارمغان داشته باشد. این کسب درآمد تنها شامل پست گذاشتن نمی‌شود بلکه از طریق هر فعالیتی که در استیم انجام می‌دهید می‌توانید کسب درآمد کنید.

البته این نکته لازم به ذکر است که کسب درآمد از این شبکه اجتماعی نیازمند استفاده از تکنیک ها و رعایت یک سری اصول و قواعدی است که از طریق آن بتوانید حداکثر درآمد را از پست هایتان به دست بیاورید.

در ویدیوی بعدی نحوه ثبت نام در این شبکه اجتماعی آموزش داده می‌شود. با ماه همراه باشید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا