اخبار خارجی

خداحافظ بازار سیاه؛ فروش بلیت مسابقات یورو ۲۰۲۰ با استفاده از بلاکچین اتریوم

شرکت توکنی کردن کالاهای آلفا والت (AlphaWallet) با اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) برای مسابقات قهرمانی “یورو ۲۰۲۰” همکاری کرده است. آلفا والت با استفاده از اتریوم در صدد این است تا حدود ۲۰,۰۰۰ توکن در بلاکچین مخصوص پشتوانه بلیت های این مسابقات قرار دهد.

طبق گزارشات، ویکتور ژانگ (Victor Zhang) مدیرعامل آلفا والت بیان کرده است:

اگر ما بتوانیم ۵۰ درصد بلیت های دیجیتالی را به بلیت های توکنی این بلاکچین تبدیل کنیم، کاربران بلاکچین بسیار بیشتر از تعداد کنونی خواهد شد.

ژانگ خاطرنشان کرد که بیش از ۲۰,۰۰۰ کاربر جدید بدون آنکه بدانند فناوری بلاک چین را تجربه خواهند کرد، زیرا بلیت های آنها توکنی شده و در بلاکچین قرار دارد. وی در ادامه افزود که مدیران فروش یوفا سرمایه، بلیت و اختیارات را ارائه می‌دهند در حالی که تیم آلفا والت فقط فناوری مورد نظر را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

این برنامه کیف پول بر بستر اتریوم این سیستم بلیت فروشی توکنی شده را در جام جهانی روسیه در سال ۲۰۱۸ آزمایش کرده بود. این شرکت از آن زمان در صدد یافتن راهکارهایی برای مقابله با کلاهبرداری و عدم قانونگذاری در بازار ثانویه بوده است.

ژانگ افزود از آنجایی که این بلیت ها بر بستر بلاک چین اتریوم صادر خواهد شد، اعتبار بلیت بلافاصله بررسی می‌شود، در نتیجه انتقال همتا به همتای بلیت ها امکان پذیر می‌شود و به جلوگیری از توزیع بلیت های جعلی کمک می‌کند. به علاوه، اگر فردی که بلیت ها را خریده است بخواهد آنها را مجددا بفروشد، می‌تواند این اقدام را در زنجیره و همانند انتقال ارز دیجیتال انجام دهد.

ژانگ خاطرنشان کرد فقط در سال ۲۰۱۹ تقریبا ۹۴۱,۴۰۰,۰۰۰ بلیت دیجیتال در سراسر جهان فروخته شده است. وی در ادامه اذعان داشت:

اگرچه این فناوری هنوز آماده توکنی کردن کامل اقتصاد جهانی نیست، اما به این دستاورد نزدیک است. صدها قطعه گمشده وجود دارد که باید توسعه یابند تا توکنی کردن کامل اقتصاد صورت گیرد.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا