اخبار آلتکویناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

تصویب پیش‌نویس قانون پذیرش ارزهای دیجیتال در اوکراین

اوکراین امیدوار است قوانین جدید ارز دیجیتالش، صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی را به سمت فعالیت در این کشور سوق دهد.

ساعاتی پیش، پارلمان اوکراین پیش‌نویس قانونی را تصویب کرد که امکان فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی و خارجی را در این کشور فراهم می‌کند.

پذیرش ارزهای دیجیتال در اوکراین

پذیرش ارزهای دیجیتال در اوکراین

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، در تاریخ ۸ سپتامبر، پارلمان اوکراین پیش‌نویس قانون «دارایی‌های مجازی» را تصویب کرد که برای اولین بار به‌طور قانونی ارزهای دیجیتال را در این کشور به رسمیت می‌شناسد. گفتنی است این قانون بر اساس استانداردهای گروه اقدام مالی (FATF) در زمینه پول‌شویی تدوین شده است.

در بیانیه رسمی مطبوعاتی این قانونی آمده است:

پارلمان اوکراین در تاریخ ۸ سپتامبر به پیش‌نویس شماره ۳۶۳۷ لایحه دارایی‌های مجازی رأی دارد. این لایحه صنعت ارزهای دیجیتال را قانون‌گذاری می‌کند و هولدرهای این دارایی‌ها می‌توانند به طور قانونی آنها را مبادله کنند و شرکت‌های کریپتو بین‌المللی می‌توانند تجارتی بلاک چینی در اوکراین ثبت نمایند.

بر اساس این قانون که ۲۷۶ رأی مثبت از نمایندگان پارلمان دریافت کرد، وزارت تحول دیجیتال اوکراین مسئولیت نظارت بر اجرای مقررات جدید دارایی‌های مجازی و هدایت و رشد این صنعت بر اساس استانداردهای بین‌المللی را دارد.

آناستازیا براتکو از وزارت تحول دیجیتال اظهار داشت که این قانون، به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بازار دارایی‌های مجازی خود را در اوکراین راه‌اندازی کنند و به بانک‌ها این امکان را می‌دهد تا برای شرکت‌های حوزه کریپتو، حساب باز کنند.

به گفته وی، اوکراینی‌ها می‌توانند درآمد خود را در دارایی‌های مجازی اعلام کنند. علاوه بر این، وی اظهار داشت که این قانون، حمایت قضایی از حقوق صاحبان دارایی‌های مجازی را تضمین می‌کند.

در بیانیه این وزارتخانه گفته شده است که این کشور، درآمد مالیاتی اضافی که توسط شرکت‌های کریپتو پرداخت می‌شود را به بودجه اضافه می‌کند. در این بیانیه آمده است:

هنجارهای تصویب‌شده قوانینی را برای ارائه‌دهندگان خدمات مربوط به گردش دارایی‌های مجازی ایجاد می‌کند و به کاهش سایه بازار منجر می‌شود.

ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی (VASP) بایستی شهرت تجاری بی‌عیب و نقصی داشته باشند و ملزم به افشای ساختار مالکیتی خود برای شناسایی صاحبان ذینفع نهایی خواهند بود. علاوه بر این، اقدامات داخلی مبارزه با پول‌شویی نیز باید توسط این ارائه‌دهندگان انجام شود.

الکساندر برنیاکوف، معاون وزیر تحول دیجیتالی اوکراین، به جذب صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی به اوکراین اشاره کرد و گفت:

این انگیزه‌ای قوی برای توسعه بیشتر حوزه ارز دیجیتال در اوکراین خواهد بود. بانک‌ها برای آنها حساب باز می‌کنند و با کلاس جدیدی از دارایی‌ها معاملات را انجام می‌دهند. من مطمئن هستم که جامعه، تجارت و دولت از قانونی شدن بخش جدید اقتصاد سود خواهد برد.

در حالی که وضوح نظارتی همواره خواسته اکثریت بوده است، اوکراین در طول این سال‌ها نسبتاً روی خوشی به ارزهای دیجیتال نشان داده است.

بر اساس داده‌های Chainalysis، اوکراینی‌ها در سپتامبر ۲۰۲۰ برترین پذیرندگان ارزهای دیجیتال در سراسر جهان بوده‌اند. علاوه بر این، مقامات دولتی این کشور نیز بابا بنیاد استلار جهت ساخت ارز دیجیتال بانک مرکزی و زیرساخت‌های آن توافقنامه امضا کرده‌اند.

ماه گذشته، میخائیل فدوروف، معاون نخست‌وزیر اوکراین و سرپرست وزارت تحول دیجیتالی این کشور اعلام کرد که وزارتخانه او به‌عنوان اولین پذیرنده، در حال بررسی استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای پرداخت حقوق‌هاست.

در ماه جولای، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین قانونی را امضا کرد که به بانک مرکزی این کشور اجازه صدور ارز دیجیتال مخصوص به خود را می‌دهد.

منبع
cointelegraphambcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا