اخبار خارجی

پذیرش ارزهای دیجیتال توسط یونیسف ؛ دریافت کمک های مالی با بیت کوین و اتر

یونیسف (UNICEF) آژانس حمایت از کودکان سازمان ملل به اولین سازمان این نهاد تبدیل شد که تراکنش های ارز دیجیتال را پذیرفته است و انجام می‌دهد.

یونیسف اکنون از طریق صندوق تازه تاسیس ارز دیجیتال خود می‌تواند کمک های مالی به صورت ارزهای دیجیتال اتر و بیت کوین را دریافت، نگهداری و خرج کند. یونیسف اولین سازمان در سازمان ملل متحد می‌باشد که از ارزهای دیجیتال برای تامین بودجه فناوری متن باز به نفع کودکان و نوجوانان سراسر دنیا استفاده خواهد کرد.

با وجود ساختار صندوق ارز دیجیتال یونیسف، کمک های دریافت شده به صورت ارز دیجیتال به همان صورت نگهداری می‌شود و با همان ارز دیجیتال دریافت شده نیز خرج خواهد شد.

هنریتا فور مدیر اجرایی یونیسف در این خصوص گفت:

این موضوع یک برنامه و سرمایه گذاری جدید و هیجان انگیز برای یونیسف می‌باشد. اگر ارزها و اقتصاد دیجیتال پتانسیل شکل دهی و راهنمایی نسل آتی را داشته باشد، بررسی فرصت های ارائه شده توسط آن بسیار مهم می‌باشد. به همین دلیل است که ایجاد صندوق ارز دیجیتال یونیسف از اهمیت چشمگیری برخوردار است و از اقدامات انجام شده در کارهای توسعه ای و بشردوستانه استقبال می‌کند.

اولین کمک ها به صندوق ارز دیجیتال یونیسف از بنیاد اتریوم دریافت خواهد شد. این کمک به ۳ برنامه تامین بودجه یونیسف و پروژه تحت اداره برنامه GIGA به منظور اتصال مدارس سراسر جهان به اینترنت اختصاص خواهد یافت.

آیا میاگوچی (Aya Miyaguchi) مدیر اجرایی بنیاد اتریوم در این خصوص گفت:

بنیاد اتریوم در خصوص نشان دادن این موضوع که اتریوم و فناوری بلاک چین چه کاری می‌توانند برای جوامع سراسر جهان انجام دهند بسیار هیجان زده می‌باشد. ما همراه با یونیسف در صدد بهبود و ارتقای دسترسی مردم به نیازهای اولیه، حق و منابع آنها می‌باشیم. هم چنین به دنبال پشتیبانی از تحقیق و توسعه پلتفرم اتریوم و رشد و پرورش جامعه ای هستیم که از این فناوری در سال های آتی بهره خواهند برد. ما از رهبری و راهنمایی های یونیسف و کمیته های ملی مختلف حاضر در خانواده یونیسف برای ایجاد پیشرفت همسو با یکدیگر نهایت تشکر را داریم.

بنیاد اتریوم اولین کمک مالی خود را از طریق کمیته ملی فرانسوی یونیسف انجام خواهد داد.

کمیته های ملی آمریکا، استرالیا و نیوزیلند نیز ارزهای دیجیتال را می‌پذیرند.

عرضه و شروع به کار صندوق ارز دیجیتال یونیسف بخشی از اقدامات در حال انجام این نهاد در خصوص فناوری بلاک چین می‌باشد. یونیسف به همراه برنامه جهانی غذا (WFP) شبکه نوآوری ها و برنامه های سازمان ملل را مدیریت می‌کنند. این شبکه مسئول تحقیق درباره پتانسیل ها و نقطه ضعف های بلاک‌ چین و سایر فناوری های نوظهور می‌باشد.

منبع
unicef

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا