اخبار خارجی

بیش از ۱ میلیارد دلار نقدینگی از صرافی غیرمتمرکز Uniswap خارج شد!

صرافی غیرمتمرکز Uniswap، دیگر در صدر جدول ارزش کل قفل شده (TVL) قرار ندارد؛ زیرا خروج نقدینگی امروز اتفاق افتاد.

Uniswap امروز یعنی ۱۷ نوامبر (۲۷ آبان ماه)، آخرین روز برنامه استخراج نقدینگی (Liquidity Mining) را سپری می‌کند. در کمتر از ۲۴ ساعت، بیش از ۱ میلیارد دلار یا ۴۰ درصد از کل نقدینگی‌اش، از این پروتکل خارج شد و یونی سواپ از لحاظ ارزش کل قفل شده، به جایگاه سوم جدول نزول کرد.

CryptoPotato پیش بینی کرد که اگر حاکمیت Uniswap رای‌های آینده فارمینگ را قبل از به پایان رسیدن موعد استخر حفظ نکند، این اتفاق خواهد افتاد. این استخرها با انتقال یافتن وثیقه‌ها به جایی دیگر، به سرعت خشک می‌شوند و فارمی که دارای ۲.۵ میلیارد دلار نقدینگی بود، اکنون به ۹۶۰ میلیون دلار رسیده است.

بر اساس گزارش DefiPulse، بیش از ۱.۳ میلیون اتر به ارزش حدود ۶۰۰ میلیون دلار (طبق قیمت امروز) از پروتکل یونی سواپ خارج شده‌اند. قیمت اتریوم در زمان نوشتن این مقاله، حدود ۴۶۵ دلار است.

نظرسنجی اضطراری صرافی غیرمتمرکز Uniswap

پروپوزال یونی سواپ

در پاسخی دیرهنگام به این خروج نقدینگی اجتناب ناپذیر، یک نظرسنجی برگزار شده و از جامعه یونی سواپ خواسته شده که توکن‌های توزیع شده خود را برداشت کنند و یا به فارمینگ UNI ادامه دهند.

پروپوزالی برای جامعه و پاداش‌های UNI در یک نرخ کاهش یافته، اکنون در مرحله آزمایش است.

به این پروپوزال سریعا پاسخ دهید؛ https://t.co/Mr0Uwv1MIg

در زمان فشار، دو آدرس نهنگ حدود ۳۰.۰۰۰ UNI بین خود رد و بدل کرده‌اند، تا رای‌های “بله” را در این پروپوزال متزلزل کنند؛ به این معنی که اگر این اتفاق بیافتد، فارمینگ نقدینگی ادامه خواهد یافت. کوپر ترلی (Cooper Turley)، که این پروپوزال را ایجاد کرده، توضیح می‌دهد:

هدف از این پروپوزال، حفظ وضعیت موجود است. این با کاهش انگیزه برای ادامه توزیع توکن برای تنظیم توزیع میان مدت است.

اگر این پروپوزال موفقیت آمیز باشد، پروپوزال دومی نیز وجود دارد، که انگیزه فارمینگ را برای مدت ۲ ماه کاهش می‌دهد؛ با نصف نرخ توزیع فعلی.

توزیع UNI به مدت ۲ ماه از زمانی که این پروپوزال توسط حاکمیت تایید و اجرا شود. توزیع به ۴ استخر مشابه، با نصف نرخ توزیع اولیه انجام می‌شود.

این پروپوزال به مدت ۳ روز فعال خواهد بود و حداقل ۲۵.۰۰۰ توکن UNI برای حمایت اختصاص خواهد یافت؛ این پروپوزال به جلو و به سمت فاز اجماع حرکت خواهد کرد.

صرافی غیرمتمرکز Uniswap دیگر پروتکل دیفای برتر نیست

حرکت عظیم وثیقه کریپتو، به پروژه میکر منتقل شده و میکر به جایگاه اول با سلطه بازار ۱۸ درصد رسیده است. بیت کوین مبتنی بر بلاک چین اتریوم (WBTC) دومین پروژه بزرگ با ارزش کل قفل شده (TVL) بیش از ۲ میلیارد دلار قرار دارد و یونی سواپ به جایگاه سوم نزول کرده است.

قیمت UNI هنوز بر روی ۳.۷۵ دلار ثابت مانده است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا