اخبار بلاکچین

صرافی یونی سواپ پشتیبانی از شبکه لایه ۲ «بیس» را آغاز کرد

نسخه سوم صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ (Uniswap) پشتیبانی از شبکه لایه ۲ بیس (Base) را آغاز کرده است و تنها یک روز بعد از اضافه کردن بیس، بیشتر از ۱۰,۰۰۰ تراکنش را در این شبکه پردازش کرده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دبلاک، یونی سواپ، بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز اتریوم از نظر حجم معاملات، روز گذشته پشتیبانی از شبکه بیس صرافی کوین بیس را آغاز کرد. اضافه شدن پشتیبانی از بیس باعث می‌شود که کاربران یونی سواپ بتوانند توکن‌های موردنظر خود را در شبکه لایه ۲ بیس مبادله کنند.

از زمانی که ادغام مذکور انجام شده، یونی سواپ بیشتر از ۱۱,۷۰۰ تراکنش را در شبکه بیس پردازش کرده و حجم معاملات آن به ۳.۶۵ میلیون دلار رسیده است. داده‌های وب سایت کوین‌گکو (CoinGecko) نشان می‌دهد یونی سواپ بعد از صرافی‌های راکت ‌سواپ (RocketSwap)، بیس سواپ (BaseSwap) و سوشی سواپ (SushiSwap) هم‌اکنون چهارمین صرافی بزرگ از نظر حجم معاملات بر بستر بیس است.

گفتنی است که کوین بیس پنجشنبه این هفته طی رویدادی به نام «آنچین سامر (Onchain Summer)» شبکه Base را برای عموم کاربران عرضه می‌کند. با این وجود، توسعه‌دهندگان و برخی کاربران این شبکه تاکنون حدود ۱۰۰ میلیون دلار دارایی را به آن منتقل کرده‌اند.

شبکه بیس بر اساس استک نرم‌افزاری OP و به عنوان یک بلاک چین لایه ۲ در ۱۳ جولای (۲۲ تیر) راه‌اندازی شد. در حال حاضر، فقط توسعه‌دهندگان می‌توانند از این شبکه استفاده کنند؛ اما بسیاری از معامله‌گران، در انتظار انتشار رسمی شبکه بیس، دارایی‌های خود را با استفاده از قرارداد پل و پل‌های غیررسمی به آن منتقل کرده‌اند تا بتوانند میم کوین‌های نوظهور را معامله کنند.

شایان ذکر است که لیت ‌سواپ (LeetSwap)، یکی از اولین صرافی‌های غیرمتمرکز بیس، در ۳۱ جولای (۹ مرداد) توسط یک تیم ناشناس هک شد. با وجود این، از بین صرافی‌های موجود در شبکه بیس، صرافی‌های یونی سواپ و سوشی سواپ ثبات بیشتری نسبت به بقیه دارند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا