اخبار آلتکویناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

شبکه پالیگان به یونی سواپ اضافه می‌شود

بازارساز خودکار غیرمتمرکز و محبوب یونی سواپ، قراردادهای هوشمند خود را بر بستر راهکار مقیاس‌پذیری اتریوم و زنجیره گواه اثبات سهام پالیگان اجرا خواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از newsbtc، طبق پروپوزال اولیه یونی سواپ، نسخه سوم این بازارساز خودکار بر بستر پالیگان اجرا خواهد شد. این تصمیم با ۷۲ میلیون رای مثبت و ۵۰۳,۰۰۹ رای منفی تصویب شد. این تعداد رای مثبت نشان می‌دهد که پروپوزال مذکور توسط دارندگان توکن UNI به طور گسترده مورد پذیرش قرار گرفته است.

میهایلو بیلیچ هم‌بنیانگذار پالیگان در تاریخ ۱۹ نوامبر مدعی شده بود که زمان مناسبی برای اجرا و پیشروی این طرح جامعه محور است. بیلیچ بیان کرده است پالیگان یکی از قوی‌ترین اکوسیستم‌های دیفای را در اختیار دارد که اجرای پروپوزال مذکور می‌تواند به افزایش تعداد کاربران یونی‌سواپ منجر شود. همچنین برای دستیابی به این هدف، راهکاری تشویقی برای کاربران در نظر گرفته است.

یونی سواپ به پالیگان می‌آید

پالیگان به عنوان راهکار مقیاس‌پذیری اتریوم هم‌چنین می‌تواند به کاربران، نسخه امتحان‌شده، مطمئن و مقرون به‌صرفه‌ای از نسخه سوم بازارساز محبوب یونی‌سواپ ارائه دهد. در اکوسیستم دیفای، یونی‌سواپ تسلط کامل را در اختیار داشت، تا اینکه کارمزدهای زیاد تراکنش‌ها باعث شد تعداد زیادی از کاربران از این پروتکل خارج شوند.

همانطور که بیلیچ خاطرنشان کرده است، سایر پروتکل‌های مهم اتریوم نیز پالیگان را به عنوان راهکار مقیاس‌پذیری مطلوب خود برگزیده‌اند. وی به پروتکل‌های آوه، کِرو، سوشی‌سواپ، بالانسر و سایر پروتکل‌ها اشاره کرده است. بیلیچ مزایای زیر را برای پالیگان و اکوسیستم آن برشمرده است:

علی‌رغم تعداد چشمگیری از پروژه‌های اجراشده نظیر یونی سواپ بر بستر پالیگان، یکی دیگر از نقاط قوت اکوسیستم دیفای پالیگان این است که متکی به خود بوده و فعالیت آن به مورد دیگری نیاز ندارد. ما مدتی پیش، تمام مشوق‌های استخراج نقدینگی را متوقف کردیم و با این حال، هم‌چنان شاهد ورود سرمایه و کاربران جدید هستیم.

اطلاعات ارائه‌شده توسط بیلیچ نشان می‌دهند که پروتکل‌های اجراشده بر بستر پالیگان با افزایش تعداد کاربران همراه بوده‌اند. آوه پس از اجرا بر بستر پالیگان به ۷۰۰,۰۰۰ کاربر فعال دست یافت که افزایش ۱۰ برابری نسبت به اجرا بر بستر اتریوم را نشان می‌دهد.

یونی‌سواپ و پالیگان در صدد جذب هزاران کاربر جدید

اکثر کاربران انتظار دارند که پیاده‌سازی و اجرای یونی سواپ بر بستر پالیگان، هزینه استفاده از این پروتکل را کاهش دهد. هم‌بنیانگذار این راهکار مقیاس‌پذیری مدعی شده است که آوه نیز با افزایش ۱۶ برابری فعالیت کاربران مواجه بوده است.

بیلیچ در ادامه اذعان داشته است که همکاری و یکپارچه‌سازی نسخه سوم یونی‌سواپ و گواه اثبات سهام پالیگان گویای بازگشت به چشم‌انداز اصلی و اولیه دیفای است. این حوزه بدین منظور ایجاد شده است تا به مردم، راهکارهای مالی جامع و آزاد و در دسترس همگان ارائه دهد. وی افزود:

دیفای به عنوان یک سیستم مالی جامع و آزاد متصور شده است. بنابراین، اجرا بر بستر پالیگان و سایر راهکارهای مقیاس‌پذیری می‌تواند به عنوان بازگشت به چشم‌انداز اصلی و اولیه مدنظر قرار داده شود.

پالیگان احتمال ارائه تقریبا ۲۰ میلیون دلار از خزانه خود به منظور ایجاد مشوق‌های نقدینگی را بررسی خواهد کرد. پالیگان این موضوع را کنار گذاشته بود اما بیلیچ مدعی است که پالیگان تمایل دارد تا برای یونی‌سواپ این اقدام را انجام دهد زیرا یونی‌سواپ به عنوان یکی از پرچمداران پروتکل‌های دیفای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سرمایه‌ها به شرح زیر توزیع خواهد شد:

۱۵ میلیون دلار به مشوق‌های نقدینگی بلندمدت و ۵ میلیون دلار به DAO با هدف ویژه اختصاص داده می‌شود. هدف این DAO، افزایش پذیرش یونی سواپ بر بستر پالیگان خواهد بود. 

در حال حاضر قیمت توکن UNI با افزایش ۲.۳٪ نسبت به روز گذشته، ۱۵.۵۸ دلار است.

اجرا یونی سواپ بر بستر پالیگان - نمودار قیمت ۴ ساعته یونی سواپ
نمودار قیمت ۴ ساعته توکن یونی سواپ
منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا