اخبار آلتکوین

آنلاک توکن‌های لیدو، آوالانچ و YGG در پیش است؛ معامله‌گران به این تاریخ‌ها توجه کنند

طبق داده‌های توکن آنلاکز (TokenUnlocks) آنلاک توکن‌های لیدو دائو (LDO) و آوالانچ (AVAX) در روز ۲۶ آگوست (۴ شهریور) و توکن بازی Yield Guild Games با نماد YGG در روز ۲۷ آگوست (۵ شهریور) انجام خواهد شد. با توجه به اینکه معمولا رویداد آنلاک توکن‌ها مقارن با کاهش قیمت آن‌ها خواهد بود، معامله‌گران بهتر است به این تاریخ‌ها توجه داشته باشند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین دسک، آنلاک توکن پروتکل لیکویید استیکینگ لیدو (Liquid Staking Lido) با نماد LDO، توکن بومی بلاکچین آوالانچ (AVAX) و توکن حاکمیتی بازی ییلید گیلد گیمز (Yield Guild Games) با نماد YGG همگی طبق برنامه‌ریزی انجام شده، قرار است تا ابتدای هفته بعد اجرا شود. رویداد آزادسازی توکن عرضه در گردش بازار را افزایش می‌دهد و می‌تواند فشار نزولی بر قیمت وارد کند.

آنلاک توکن، عرضه پلکانی کوین‌هایی است که قبلا فریز شده‌اند تا به این ترتیب از نقد شدن دارایی تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران اولیه یا اعضای تیم پروژه به صورت یک باره جلوگیری شود.

آنلاک توکن لیدو دائو (LDO)

پلتفرم لیکویید استیکینگ لیدو قرار است ۸.۵ میلیون از توکن حاکمیتی خود LDO را در ۲۶ آگوست (۴ شهریور) آنلاک کند که ارزش آن ۱۴.۲ میلیون دلار است و تقریبا ۰.۹۷٪ از عرضه آن را تشکیل می‌دهد.

تقویم آنلاک لیدو دائو
تقویم آنلاک لیدو دائو؛ منبع: توکن آنلاکز

طبق گفته توکن آنلاکز (TokenUnlocks)، تمام ۸.۵ میلیون توکن بین سرمایه‌گذارانی توزیع خواهد شد که در حال حاضر بیش از ۳۰۰ میلیون توکن دارند.

طبق داده‌های کوین مارکت کپ، قیمت توکن LDO در هفته گذشته حدود ۱۰٪ کاهش یافته و در ۲۴ ساعت گذشته نسبتا پایدار بوده است.

آنلاک توکن آوالانچ (AVAX)

آنلاک AVAX، توکن بومی بلاکچین آوالانچ، برای روز شنبه ۲۶ آگوست (۴ شهریور) برنامه‌ریزی شده است که طی آن ۹.۵۴ میلیون توکن AVAX به ارزش ۱۰۲.۸۶ میلیون دلار، معادل ۲.۷۷٪ از کل عرضه در گردش آن منتشر خواهد شد.

تقویم انلاک توکن آوالانچ
تقویم انلاک توکن آوالانچ؛ منبع: توکن آنلاکز

آخرین آنلاک AVAX در ماه می (اردیبهشت) انجام و با استقبال نسبتا خوبی از سوی بازار مواجه شد.

لیندسی ویندر (Lindsey Winder)، مدیرعامل هجی فایننس (Hedgey Finance)، شرکت زیرساخت‌ توکن، در ماه می به در مصاحبه کوین دسک گفت:

آنلاک توکن‌ها به طور کلی افراد را نگران می‌کند، اما آنلاک توکن آوالانچ چند وقتی است که برنامه‌ریزی شده است و اکثر فعالان خبره بازار شرایط خود را با آن تطبیق داده‌اند.

پس از آنلاک AVAX، توزیع این توکن‌ها به این ترتیب خواهد بود: ۲.۲۵ میلیون توکن معادل ۲۴.۲۱ میلیون دلار به شرکای استراتژیک، ۱.۶۷ میلیون توکن به بنیاد آوالانچ، ۴.۵ میلیون توکن معادل ۴۸.۴۲ میلیون دلار به تیم این پروژه و ۱.۱۳ میلیون توکن نیز در میان شرکت‌کنندگان ایردراپ آن توزیع خواهد شد.

طبق داده‌های بازار، قیمت AVAX در هفته گذشته حدود ۱۴٪ کاهش داشته و در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۲.۷۶٪ کاهش یافته است.

آنلاک توکن YGG

بازی‌های مبتنی بر بلاکچین برای جذب مخاطبان تلاش می‌کنند و بازی ییلید گیلد گیمز (Yield Guild Games) یکی از این پروژه‌هاست که در حوزه گیم فای (GameFi) سرمایه‌گذاری کرده و توکن حاکمیتی آن YGG نام دارد.

تقویم آنلاک توکن YGG
تقویم آنلاک توکن YGG؛ منبع: توکن آنلاکز

داده های بازار نشان می‌دهد قیمت توکن YGG علیرغم ۴۹٪ افزایش در ماه گذشته، در یک سال اخیر نزدیک به ۵۹٪ کاهش یافته است. این توکن در هفته گذشته حدود ۳۰٪ دیگر از ارزش خود را از دست داد و در ۲۴ ساعت گذشته نیز حدود ۸٪ کاهش یافته است.

YGG قرار است ۱۲.۲ میلیون توکن (معادل ۲.۸۷ میلیون دلار) را در روز یکشنبه ۲۷ آگوست (۵ شهریور) آنلاک کند که در مجموع ۶.۶٪ از عرضه در گردش این ارز دیجیتال است. در حال حاضر، کمتر از ۳۰٪ از کل عرضه آن در گردش است.

آنلاک توکن‌ها چه تاثیری بر قیمت آن‌ها می‌گذارد؟

پاسخ پیچیده است. اگرچه اغلب تاثیر آن نزولی در نظر گرفته می‌شود، اما اثر آنلاک توکن‌ها بر روند بازار کمی متفاوت است.

شرکت تحلیلی دتای (The Tie) بیش از ۳۵۰٬۰۰۰ رویداد آنلاک توکن‌ها را مورد مطالعه قرار داد و دریافت که به طور متوسط، قیمت کوین‌های مربوطه پیش از رویداد آنلاک کاهش یافته‌اند.

با این حال، زمانی که نقدینگی آزاد شده به بیش از ۱۰۰٪ حجم متوسط روزانه رسیده است، قیمت‌ها به سرعت بازگشته‌اند اما در عرض دو هفته دوباره سقوط کردند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا