اخبار آلتکوین

پلتفرم هوش مصنوعی معاملاتی، 99٪ سرمایه کاربران را با شورت گرفتن لونا از دست داده است

پلتفرم معاملات مبتنی بر هوش مصنوعی آپرایز (Uprise) با فروش استقراضی (شورت گرفتن) توکن بومی ترا در اردیبهشت امسال، تقریبا کل دارایی مشتریان خود را از دست داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، استارت‌آپ سرمایه‌گذاری در عرصه کریپتو آپرایز که در کشور کره جنوبی واقع است، تقریبا ۹۹٪ دارایی‌های خود به ارزش ۲۰ میلیون دلار را به دلیل لیکوییدشدن فروش استقراضی رمزارز LUNA از دست داده است.

میز معاملاتی آپرایز به اسم هی‌بیت (Heybit) از نوعی سیستم معاملات هوش مصنوعی استفاده می‌کند که به منظور کاهش خطرات موجود در معاملات لوریج‌شده طراحی شده است.

خبرگزاری سئول اکونومیک دیلی گزارش داده است که هوش مصنوعی آپرایز که به آن مشاور رباتی می‌گویند، اشتباه فاجعه‌باری در خصوص رمزارز LUNA مرتکب شده است. این سیستم به فروش استقراضی ارز دیجیتال LUNA در اردیبهشت امسال پرداخته است. در آن زمان قیمت لونا از ۶۰ دلار به چند سنت در حال کاهش بود. اما طی نوسان قیمت عجیب این رمزارز، ۲۰ میلیون دلار از سرمایه مشتریان و ۳ میلیون دلار از سرمایه خود شرکت را از دست داده است. در مجموع، آپرایز تقریبا ۹۹٪ کل دارایی‌های خود را از دست داده است.

اکثر کاربران سرویس هی‌بیت افراد و شرکت‌هایی با درآمد زیاد بوده‌اند که برای کسب سود بیشتر توسط معاملات هوش مصنوعی در بازار معاملات آتی، رمزارزهای خود را در اختیار آپرایز قرار داده بودند. این شرکت تحت حمایت شرکت سرمایه‌گذاری کریپتو Hashed، شرکت Kakao Ventures و چندین بانک و شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر دیگر قرار دارد.

این شرکت به تعلیق سرویس‌های خود پرداخته است، اما بیانیه رسمی در خصوص ضررهای اخیر برای مشتریان خود صادر نکرده است. یکی از مسئولان آپرایز گفته است:

به دلیل نوسان زیاد و غیرمنتظره در بازار، به دارایی مشتریان ضرر وارد شده است. ما در صدد ارائه گزارش در خصوص کسب‌وکار مرتبط با دارایی‌های مجازی خود هستیم.

مسئولان آپرایز علاوه بر مطلع ساختن رسمی کاربران خود، بر روی طرح جبران خسارت مشتریان کار می‌کنند تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

علی‌رغم آنکه آپرایز به صدر اخبار راه یافته است، اما سئول اکونومیک دیلی اذعان داشته است که این شرکت به عنوان ارائه‌دهنده سرویس دارایی‌های مجازی (VASP) ثبت نشده است. این رسانه گزارش داده است که مسئولان آپرایز معتقدند که می‌توانند قوانین لازم برای ثبت به عنوان VASP را نادیده بگیرند، زیرا نه به جمع‌آوری سرمایه به صورت وون کره می‌پردازند و نه بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری می‌کنند، بلکه فقط در بازار معاملات آتی حضور دارند.

آپرایز جدیدترین ارائه‌دهنده سرویس کریپتو است که به دلیل سقوط ترا و حوادث مشابه آن متحمل ضررهای هنگفت شده است. قبل از این نیز شرکت‌های بلاک‌فای (BlockFi)، سلسیوس و Voyager Digital بودند که با ضررهای سنگین مواجه شده و در صدد انجام اقداماتی هستند تا هم‌چنان بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا