مقالات عمومی

آمریکا با استفاده از بلاک چین عملیات دفاعی خود را ایمن می کند!

طبق بیانیه شبکه کانستلیشن (Constellation) نیروی هوایی آمریکا (USAF) به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین برای ایمن سازی منابع اطلاعاتی در عملیات دفاعی خود می‌باشد.

این استارت آپ واقع در سان فرانسیسکو اعلام کرد که قرارداد همکاری با نیروی هوایی به عنوان بخشی از فاز ۱ برنامه SMIR (تحقیقات پیرامون نوآوری در کسب و کارهای کوچک) امضا کرده است.

این شرکت گفت:

کانستلیشن با تمرکز بر قابلیت مشارکت و همکاری اطلاعات آتی و لگسی، جهشی در قابلیت های فعلی نیروی هوایی آمریکا ایجاد خواهد کرد. کانستلیشن، رویکردی ایمن و مقیاس پذیر برای پردازش اطلاعات بزرگ و حجیم است، در حالی که ادغام اطلاعات سیستم لگسی را با اطلاعات زیرساخت های موجود سیستم کلود (ابری) امکان پذیر می‌سازد.

بدین ترتیب، کانستلیشن (Constellation) امنیت غیرمتمرکزسازی شده ای نه فقط به اطلاعات نیروی هوایی به صورت رمزنگاری شده ارائه می‌دهد، بلکه حسابرسی و مرور همزمان وضعیت تمام منابع اطلاعات را ایجاد می‌کند.

بنجامین دیگلس قائم مقام توسعه تجاری کانستلیشن در این خصوص گفت:

نیروی هوایی آمریکا چندین منبع اطلاعاتی نظیر پهپادها، هواپیماها و ماهواره ها دارد که نیاز به ایمن سازی دارند. دسترسی سریع و آنی به اطلاعات منسجم و موثق، نیاز بسیار مهم در دستگاه های دفاعی می‌باشد.

ماه گذشته گزارش داده شد که آژانس پروژه‌های پژوهشی پیشرفتهٔ دفاعی آمریکا (DARPA) در حال بررسی استفاده از بلاک چین برای ایمن سازی ارتباطات نظامی و توسعه برنامه ای است که وزارت دفاع آمریکا از آن به عنوان کد غیرقابل هک یاد می‌کند. کد غیرقابل هک به چندین روش نظیر تسهیل ارتباطات بین واحدهای ارتش و مقرهای فرماندهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بیانیه نیروی هوایی آمریکا به شرح زیر است:

آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی (AFRL) با همکاری AFWERX درصدد اجرای فرایند تحقیقات پیرامون نوآوری در کسب و کارهای کوچک به منظور افزایش تجربه، گسترش طیف متقاضیان بالقوه و کاهش موانع اداری می‌باشد.

منبع
blockchaintechnology

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا