اخبار خارجی

نفسی راحت برای ریپل؛ درخواست SEC برای اسناد حقوقی ریپل رد شد

درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در خصوص دسترسی به ارتباطات و تماس‌های حقوقی شرکت ریپل لبز در رابطه با وضعیت قانونی XRP مورد موافقت قرار نگرفت. این موضوع باعث رشد ۱۸ درصدی XRP شد و قیمت این ارز به ۱.۱۰ دلار رسید.

قاضی این پرونده بیان کرد که ارتباطات و تماس‌های درخواست‌شده توسط محافظت قانون عدم افشای اطلاعات بین وکیل و موکل است.

نفسی راحت برای ریپل

کمیسیون SEC - شرکت ریپل

ماه دسامبر سال گذشته، کمیسیون SEC شکایتی علیه ریپل ارائه داد و طی آن مدعی شد که فروش XRP توسط ریپل به ارزش ۱.۳۸ میلیارد دلار در واقع فروش بدون مجوز و غیرقانونی اوراق بهادار بوده است. این پرونده هنوز در مرحله بررسی است و دو طرف پرونده در حال جدال برای کسب اطلاعات بیشتر هستند.

این بار، ریپل نفس راحتی کشید زیرا قاضی سارا نتبرن به نفع این شرکت رای داده است. قاضی درخواست کمیسیون SEC مبنی بر دسترسی به اسناد و سوابق حقوقی را رد کرده و اعلام کرده است که این اطلاعات تحت محافظت عدم افشای اطلاعات بین وکیل و موکل است. وی در این خصوص گفت:

ریپل بیان کرده است که ارتباطات و تماس‌های حقوقی درخواست شده از جانب کمیسیون SEC تحت محافظت قانون عدم افشای اطلاعات بین وکیل و موکل است.

دفاعیه‌های ریپل هم‌چنان پابرجاست

در تاریخ ۷ می، کمیسیون SEC دفاعیه‌های ریپل را از نظر حقوقی و قضایی کافی ندانست و اذعان داشت که این شرکت، توصیه‌های این کمیسیون را نادیده گرفته است.

دفاعیه شرکت ریپل در مقابل اتهامات کميسيون SEC بر اساس این موضوع است که کميسيون SEC هشدار نداده است که XRP یک اوراق بهادار بدون مجوز است.

شرکت ریپل اذعان کرده بود:

شرکت ریپل در دفاع از خود مدعی است که اقدامات کمیسیون SEC نتوانسته است به افراد حاضر در بازار اطلاع دهد که این آژانس، XRP را به عنوان یک اوراق بهادار در نظر گرفته است.

اگرچه رای دادگاه مبنی بر عدم دسترسی کمیسیون SEC به اسناد حقوقی شرکت ریپل است، اما قاضی موضعی در خصوص دفاعیه این شرکت اتخاذ نکرده است.

در این بین، به نظر می‌رسد احساس بلندمدت ریپل به آرامی در حال تغییر است، اما بخشی از برنامه‌های این شرکت به اقدامات کمیسیون SEC وابسته است.

برد گارلینگهوس مدیرعامل شرکت ریپل در مصاحبه‌ای بیان کرده است تا زمانی که پرونده کنونی با کميسيون SEC به پایان نرسد، تمام IPO های این شرکت متوقف شده‌اند.

جدال حقوقی بین کمیسیون SEC و ریپل هنوز ادامه دارد

در این بین، ریپل مدعی است در خصوص تعهدات قانونی آنها، اعلان شفافی صورت نگرفته است. ریپل گفته است تاخیر ۸ ساله در رابطه با پیگیری اقدامات حقوقی و حتی فهرست شدن XRP در بیش از ۲۰۰ صرافی ارز دیجیتال که کمیسیون SEC نیز از این موضوع کاملا مطلع بوده، این فرض را به وجود آورده است که XRP یک اوراق بهادار نیست.

کمیسیون SEC اذعان داشته است که در رابطه با شرایط و پرونده کنونی، بیان این مسأله به هیچ‌وجه موضوعیت ندارد. کمیسیون SEC در این خصوص به پرونده Kik Interactive اشاره کرده است که در آن، دادگاه فدرال به پرونده وارد شده و توکن‌های Kin را نقض قانون اوراق بهادار تعیین کرده است.

جرمی هوگان (Jeremy Hogan) وکیل ریپل با مطالعه پرونده Kik Interactive گفت که این دو پرونده در شرایط مشابهی قرار ندارند. هوگان هم‌چنین توجهات را به سمت قاضی هلرشتاین (Hellerstein) در پرونده Kik جلب کرد و گفت وی به دوران گذشته تعلق دارد و از شناخت کافی از فناوری‌های کنونی برخوردار نیست.

وی افزود این شرایط برای قاضی نتبرن و قاضی تورس صادق نیست و این افراد شناخت بسیار خوبی از موضوع موردنظر دارند.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا