اخبار عمومی

دو پیروزی مهم برای فضای کریپتو در آمریکا؛ شفافیت قانونی استیبل کوین‌ها و حفاظت از حق حضانت شخصی

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا دو طرح جدید را برای صادرکنندگان استیبل کوین‌ و ارائه دهندگان خدمات خودحضانتی در این کشور تصویب کرد. تصویب این دو طرح (هر چند که هنوز تبدیل به قانون نشده‌اند)، پیروزی بزرگی برای فضای کریپتو در آمریکا محسوب می‌شود.

به نقل از کوین‌تلگراف، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا در ۲۸ جولای (۶ مرداد) ۲ طرح «شفافیت برای استیبل کوین‌های پرداختی (Clarity for Payment Stablecoins Act)» و طرح «حضانت شخصی ارزهای دیجیتال (Keep Your Coins Act)» را در کنار ۵ لایحه مالی دیگر نهایی کرد. این دو طرح تاریخی در صورت تصویب در صحن مجلس نمایندگان و پس از آن سنای آمریکا، تبدیل به قانون خواهند شد.

هدف لایحه‌های مذکور این است که مقررات مربوط به صدور استیبل کوین‌های پرداختی را مشخص کند و تضمین کنند که کاربران بازار کریپتو می‌‌توانند دارایی‌های خود را با استفاده از روش خودحضانتی نگه دارند.

فریار شیرزاد (Faryar Shirzad)، مدیر ارشد سیاست‌گذاری صرافی کوین بیس، در واکنش به تصویب این دو طرح روی اهمیت آن‌ها تاکید و اعلام کرد که هفته گذشته، هفته‌ای تاریخی برای قانون‌گذاری بازار کریپتو است. او ادامه داد:

به پاتریک مک‌هنری (Patrick McHenry) تبریک می‌گویم که «قانون شفافیت برای استیبل کوین‌های پرداختی» را با حمایت هر دو حزب به تصویب رسانده است. این هفته یک هفته تاریخی بود و یک گام بزرگ برای حمایت از مصرف‌کنندگان برداشته شد.

توییت مدیر ارشد سیاست‌گذاری صرافی کوین بیس درباره قانون جدید استیبل کوین‌ها
توییت فریار شیرزاد – منبع: توییتر

گفتنی است که پیش از این، مذاکرات مربوط به «قانون شفافیت برای استیبل کوین‌های پرداختی» متوقف شده بود. به‌عبارت دقیق‌تر، پاتریک مک‌هنری، رییس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، کاخ سفید را به دلیل این توقف سرزنش کرده و کمیته هم با مفاد آن مخالفت نموده بود.

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا در ۲۶ جولای (۴ مرداد) هم دو طرح «نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم (Financial Innovation and Technology for the 21st Century Act)» و «شفافیت نظارتی بلاکچین (Blockchain Regulatory Certainty Act)» را تصویب کرد. این دو طرح مشخص کرده‌اند که شرکت‌های رمزارزی تحت چه شرایطی باید برای دریافت مجوز اقدام کنند و همچنین خط مشی‌هایی برای پروژه‌هایی مثل ماینرها و پلتفرم‌های فعال در فضای دیفای ارائه نموده‌اند.

گفتنی است که کمیته کشاورزی مجلس نمایندگان آمریکا نیز در ۲۷ جولای (۵ مرداد) طرح «نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم» را به تصویب رساند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا