اخبار بیت کوین

دولت آمریکا ۴۹ هزار واحد بیت کوین‌ توقیفی از سیلک رود را جا به جا کرد

دولت آمریکا یک میلیارد دلار بیت کوینی که در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ از بازار سیلک رود (Silk Road) توقیف کرده بود را جا به جا کرد که حدود ۲۰٪ آن به صرافی کوینس‌بیس منتقل شده است.

به گزارش کریپتواسلیت، شرکت امنیتی پک شیلد روز گذشته در توییتی از انتقال ۴۹،۰۰۰ واحد بیت کوین از آدرس‌های مربوط به دولت آمریکا و انتقال ۱۰،۰۰۰ واحد آن به صرافی کوین بیس خبر داد. به گفته پک شیلد، این بیت کوین‌ها بخشی از کوین‌های توقیفی از بازار سیلک رود در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ است.

بین نوامبر سال ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲، دولت آمریکا ۵۱،۳۵۱.۹ واحد بیت کوین را از سیلک رود، وب سایت معروف دارک وب توقیف کرده است. به گفته پک شیلد، این بیت کوین‌ها در ۲ آدرس نگهداری می‌شوند و در زمان توقیف، حدود ۳.۳۹ میلیارد دلار ارزش داشته‌اند.

توییت سیلک رود
منبع: توییتر

پلتفرم گلسنود نیز به انتقال بیت کوین‌های بازار سیلک رود واکنش نشان داد. به گفته این پلتفرم، اکثر تراکنش‌ها بین کیف پول‌های خود دولت آمریکا صورت گرفته و نزدیک به ۱۰،۰۰۰ واحد بیت کوین به صرافی کوین بیس منتقل شده است. گلسنود مدعی است در مجموع ۴۰،۰۰۰ واحد بیت کوین توسط دولت آمریکا جابجا شده است.

موجودی بیت کوین دولت آمریکا
موجودی بیت کوین دولت آمریکا – منبع: glassnode

سیلک رود یکی از مشهورترین بازارهای دارک وب است که در سال ۲۰۱۱ توسط راس اولبریخت راه‌اندازی شد. این بازار به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی، در سال ۲۰۱۳ توسط دولت آمریکا تعطیل و پس از تحقیقات و بازرسی خانه اولبریخت، بیت کوین‌های استفاده شده در معاملات این بازار توقیف شد. بنیانگذار سیلک رود پس از آن به حبس ابد محکوم شد و در زندان است.

سیلک رود یکی از نخستین وب‌سایت‌هایی بود که پذیرش بیت کوین را آغاز کرد و به همین خاطر، دولت آمریکا از آن زمان بیت کوین و دارایی‌های دیجیتال را ابزاری برای پولشویی و فعالیت‌های مجرمانه می‌بیند.

جابجایی بیت کوین‌های سیلک رود چه تاثیری بر قیمت می‌گذارد؟

در زمان جابجایی حجم بالایی از بیت کوین، معمولا ترس از فروش آنها در صرافی‌ها و ریزش قیمت میان سرمایه‌گذاران به وجود می‌آید. اگرچه به دنبال انتشار خبر مربوط به جابجایی بیت کوین‌های سیلک رود، قیمت این ارز دیجیتال از ۲۲،۴۶۹ به ۲۲،۰۰۰ دلار کاهش یافت، تنها حدود ۱۰،۰۰۰ واحد معادل ۲۱۷ میلیون دلار به صرافی کوین بیس منتقل و احتمالا فروخته شده است. از آنجایی که تمامی ۴۹،۰۰۰ واحد جابجا شده فروخته نشده‌اند، انتظار نمی‌رود قیمت بیت کوین ریزش سنگینی را تجربه کند.

بیت کوین در حال حاضر در حوالی ۲۲،۰۵۹ دلار معامله می‌شود، با این حال، در صورت انتقال ۳۹،۰۰۰ واحد باقی‌مانده به صرافی‌ها، احتمالا ریزش سنگین‌تری را تجربه خواهد کرد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا