اخبار خارجی

پروژه جدید دولت آمریکا؛ ارتش آمریکا به دنبال راهی برای رصد تراکنش رمز ارزها

دولت آمریکا بار دیگر در صدد انجام اقدامات شدیدی در خصوص رصد و پیگیری رمز ارزها است. این بار ارتش آمریکا به دنبال این هدف است.

ارتش آمریکا که یک آژانس فدرال و بخشی از سازمان دفاع آمریکا است، به دنبال دستیابی به ابزار مبتنی بر رایانش ابری است که بتواند به دایره بازرسی جرایم ارتش کمک کند تا رمز ارزها را رصد و پیگیری کرده و منابع تراکنش ها را تحلیل کند.

درخواست اطلاعات رسمی اخیر به جای آنکه به دنبال جذب توسعه دهندگانی باشد تا ابزار اختصاصی مورد نظر را ایجاد کنند، دسترسی به پلتفرم مبتنی بر وب را خاطرنشان کرده است که هم اکنون نیز فعال است.

طبق توضیحات ارائه شده، این آژانس به دنبال “پیمانکاران بالقوه ای است که قادر به ارائه یک مجوز برای یک کاربر سیستم ابری یا برنامه مبتنی بر وب است که قادر به کمک به مجریان قانون برای شناسایی و متوقف کردن افرادی است که از رمز ارزها برای فعالیت های غیرقانونی نظیر کلاهبرداری، اخاذی و پولشویی استفاده می‌کند.”

در ادامه درخواست ارتش خاطرنشان شده است که به دنبال برنامه ای است تا بازرسی های دقیقی در منابع تراکنش های رمز ارزها را امکان پذیر سازد و تحلیل های بیت کوین و سایر رمز ارزهای برتر را ارائه دهد.

سازمان ارتش تا تاریخ ۲۰ جولای به متقاضیان مهلت داده است تا برنامه های خود را ارائه دهند. توافقنامه مورد نظر یک ساله است و تا چهار سال قابل تمدید است.

درخواست کمک برای رصد و پیگیری رمز ارزها

اوایل ماه جاری، سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا (IRS) درخواست نامه خود برای ابزارهای رصد و پیگیری رمز ارزهای مبتنی بر حریم خصوصی و هم چنین پروتکل های برون زنجیره لایه دوم نظیر شبکه لایتنینگ را ارائه داد.

صرافی رمز ارز کوین بیس نیز اخیرا با دولت آمریکا قراردادهایی منعقد کرده است. طی آخر هفته گذشته، مشخص شد که کوین بیس دسترسی به ابزارهای تحلیلی خود را به سرویس مخفی آمریکا فروخته است. اگرچه واکنش های بسیار منفی از جانب اعضای برجسته جامعه رمز ارزها نسبت به این خبر مشاهده شد، اما برایان آرمسترانگ مدیرعامل کوین بیس از این اقدام دفاع کرد.

این واکنش ها همانند واکنش های اواخر ماه ژوئن بود که طی آن مشخص شد کوین بیس، نرم افزار تحلیلی خود را به IRS و سازمان مبارزه با مواد مخدر آمریکا فروخته است.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا