اخبار بیت کوین

دولت آمریکا ۲ میلیارد دلار بیت کوین توقیف شده را به صرافی کوین بیس منتقل کرد

داده‌های آنچین نشان می‌دهد نزدیک به ۲ میلیارد دلار بیت کوین مرتبط با بازار دارک وب جاده ابریشم (Silk Road) توسط دولت آمریکا به صرافی کوین بیس منتقل شده است. ظاهرا دولت آمریکا برای فروش بخشی از بیت کوین‌های توقیف شده آماده است.

به گزارش میهن بلاکچین، این انتقال در حالی انجام می‌شود که قیمت بیت کوین در فاز اصلاحی خود به سر می‌برد و به ۶۵٬۰۰۰ دلار سقوط کرده است. فروش این کوین‌ها می‌تواند در کوتاه‌مدت قیمت بیت کوین را بیش از این کاهش دهد.

بر اساس داده‌های آنچینی، کیف پول مربوط به وزارت دادگستری آمریکا ابتدا یک تراکنش آزمایشی ۰.۰۰۱ بیت کوینی را به مقصد آدرس صرافی کوین بیس پرایم انجام داده و مدت کوتاهی پس از آن ۳۰٬۱۷۴ واحد بیت کوین با ارزشی بالغ بر ۲ میلیارد دلار را به آدرس جدیدی که به گفته شرکت آرکهام متعلق به صرافی کوین بیس است منتقل کرده است.

توییت 
ZachXBT
منبع:‌ X

به گفته کارآگاهان بلاکچینی، بیت کوین‌های منتقل شده به صرافی کوین بیس به جیمز ژونگ (James Zhong) متعلق است که در سال ۲۰۲۲ در زمان دستگیری وی توقیف شده است. ژونگ در سال ۲۰۱۲ بازار جاده ابریشم را هک کرد و بیش از ۵۰ هزار بیت کوین به سرقت برد.

آخرین فروش عمومی بیت کوین توسط دولت آمریکا به ماه مارس سال گذشته برمی‌گردد. در آن زمان، وزارت دادگستری آمریکا حدود ۹۸۶۱ واحد بیت کوین توقیف شده از ژونگ را با قیمتی معادل با ۲۱۵ میلیون دلار به فروش رساند. در حال حاضر، حدود ۴۰٬۰۰۰ واحد بیت کوین از کوین‌های توقیفی ژونگ باقی مانده و به نظر می‌رسد دولت آمریکا به زودی بخش بزرگی از آن را به فروش خواهد رساند.

در حال حاضر حدس و گمان بسیار زیادی در رابطه با استراتژی دولت آمریکا و تصمیم وزارت دادگستری برای بیت کوین‌های توقیف شده مطرح شده است. هنوز مشخص نیست کوین‌های منتقل شده به کوین بیس به صورت یک جا به فروش می‌رسند یا در طول زمان فروخته خواهند شد.

به دنبال انتشار این خبر، قیمت بیت کوین به زیر ۶۵٬۰۰۰ دلار سقوط کرد اما کمی بعد دوباره تا ۶۵٬۸۰۰ دلار افزایش یافت.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا