اخبار عمومی

رای‌گیری مجلس نمایندگان آمریکا در هفته آینده برای لغو وتوی جنجالی بایدن در مورد بولتن SAB-121

مجلس نمایندگان آمریکا، قرار است هفته آینده درباره بیانیه حسابداری بحث برانگیز سازمان بورس و اوراق بهادار پس از وتوی جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، رأی‌گیری کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حالی که مجلس و سنای آمریکا قبلا به لغو بولتن حسابداری کارکنان (SAB-121) رای داده بودند، اکنون برای باطل کردن وتوی بایدن به اکثریت دو سوم از هر دو مجلس نیاز است.

لغو وتوی بایدن

لغو وتوی جنجالی جو بایدن رییس جمهور ایالات متحده برای مسدود کردن بولتن حسابداری ۱۲۱ در هفته آینده در مجلس نمایندگان رای‌گیری می‌شود. رای دادن به لغو یا حفظ وتوی ریاست جمهوری یک الزام قانون اساسی برای مجلس است، بنابراین مجلس باید دوباره رای دهد. رای‌گیری احتمالا در روز سه شنبه یا چهارشنبه انجام خواهد شد.

نتیجه رای مجلس نمایندگان در ماه مه، ۲۲۸ رای موافق در برابر ۱۸۲ رای مخالف شد. اکثرا جمهوری خواهان و همچنین ۲۱ دموکرات آن را امضا کردند. یک هفته بعد، سنا با ۶۰ رای موافق در مقابل ۳۸ رای مخالف، با چند دموکرات، از جمله چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، به این اقدام رای مثبت دادند.

به این ترتیب، تنها ۵۵.۶٪ و ۶۱.۲٪ از اعضای مجلس نمایندگان و سنا در ماه می به لغو این بولت رأی دادند، به این معنی که این بار به حمایت بیشتر دموکرات‌ها نیاز است.

الکساندر گریو (Alexander Grieve) که به امور دولتی در شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر پاردایم (Paradigm) رسیدگی می‌کند، در این باره گفت:

به یاد دارید زمانی که بایدن لغو SAB-121 را وتو کرد؟ این فرم هفته آینده به صحن مجلس بازخواهد گشت. بیایید ببینیم آیا مجلس می‌تواند دو سوم آرا را برای لغو وتو جمع‌آوری کند؟ این کار مانند بالا رفتن از یک تپه شیب‌دار است. اما با توجه به اینکه لغو این بولتن با رای دو حزبی انجام شد، لغو این وتو نیز غیرممکن نیست.

با این حال، برخی دیگر می‌گویند لغو وتوی بایدن در مورد SAB 121 دشوار خواهد بود. کودی کربن (Cody Carbone)، معاون سیاسی اتاق بازرگانی دیجیتال (Chamber of Digital Commerce) در بیانیه‌ای گفت:

من فکر می‌کنم موفقیت در این نبرد دشوار، با توجه به اینکه چه تعداد رای موافق باید برای لغو حق وتو جمع شود، بعید است.

وی اضافه کرد که مجلس به ۲۹۰ عضو برای لغو حق وتو نیاز دارد که حدود ۶۰ رای بیشتر از ۲۲۸ رای اولیه است که به آن رای داده بودند.

کربن گفت:

تغییر نظر ۶۰ عضو تا هفته آینده بسیار دشوار خواهد بود. اگرچه من به حمایت از مصرف‌کننده و حکمرانی خوب امیدوارم، اما فکر می‌کنم که این طرح در نهایت شکست خواهد خورد.

کلیات بولتن SAB 121

در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۲، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بولتن SAB 121 را صادر کرد که راهنمایی‌هایی در مورد نحوه حسابداری برای حفظ و نگهداری رمز‌ارزهایی که برای کاربران پلتفرم‌ها نگهداری می‌شود، ارائه می‌دهد. این بولتن بر شرکت‌هایی تأثیر می‌گذارد که کلیدهای خصوصی مربوط به دارایی‌های دیجیتال کاربران خود را نگهداری و حفاظت می‌کنند. نکات کلیدی SAB 121 عبارت‌اند از:

  • الزامات حسابداری: شرکت‌ها باید بدهی نگهداری و دارایی معادل آن را در ترازنامه خود با ارزش منصفانه رمز‌ارزهایی که برای کاربران پلتفرم نگهداری می‌کنند، شناسایی کنند. این موضوع منعکس‌کننده تعهد به حفاظت از این دارایی‌ها و ریسک‌های احتمالی مربوط به آن است.
  • ریسک‌ها و افشاها: SAB 121 به چندین ریسک از جمله ریسک‌های تکنولوژیکی، حقوقی و نظارتی که مربوط به نگهداری رمز‌ارزها هستند، اشاره می‌کند. این ریسک‌ها شامل دزدی، از دست دادن و رعایت نکردن مقررات می‌شوند، شرکت‌ها باید افشاهای دقیقی درباره ماهیت و مقدار رمز‌ارزهایی که نگهداری می‌کنند و هرگونه ریسک‌های مربوط به آن ارائه دهند.
  • دامنه و کاربرد: این راهنما به همه شرکت‌هایی که اطلاعات مالی خود را به SEC گزارش می‌دهند، تحت هر دو استاندارد U.S. GAAP و IFRS اعمال می‌شود. اگر شرکتی کنترل کامل بر رمز‌ارزها داشته باشد، تحت دامنه SAB 121 قرار نمی‌گیرد.
  • تأثیر بر صنعت: اجرای SAB 121 با انتقاداتی مواجه شده است. برخی از انجمن‌های بانکی و ذینفعان صنعت استدلال می‌کنند که این مقررات بارهای عملیاتی و مالی قابل توجهی ایجاد می‌کند. این بارها می‌تواند موسسات مالی را از ارائه خدمات حضانت رمز‌ارزها دلسرد کند.

SAB 121 الزامات حسابداری و افشاهای جامعی برای شرکت‌هایی که مسئول نگهداری رمز‌ارزها هستند را مقرر می‌کند و هدفش ارائه شفافیت بهتر و مدیریت ریسک در بازار در حال تحول رمز‌ارزها است.

منبع
دبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا