اخبار بیت کوین

ورود سرمایه‌ای عظیم به ETF اسپات بیت کوین، عامل اصلی بازار صعودی امروز

در ۴ ژوئن (۱۵ خرداد)، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین در ایالات متحده، مجموع ورودی ۸۸۶.۶ میلیون دلاری را ثبت کردند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این بالاترین جریان خالص ورودی توسط صندوق‌ها از ۱۲ مارس که معادل ۱.۰۴ میلیون دلار بود، است. بیت کوین یک روز بعد، در ۱۳ مارس، سقف تاریخی خود در ۷۳٬۶۷۹ دلار رسید.

Fidelity با ۳۷۸ میلیون دلار ورودی پیشتاز است

بر اساس داده‌های فارساید اینوستورز، ETF فیدلیتی با تیکر FBTC با ثبت ۳۷۸ میلیون دلار ورودی پیشتاز بود. IBIT بلک راک با ۲۷۴ میلیون دلار ورودی پس از آن قرار گرفت، در حالی که ETF مشترک آرک و ۲۱شیرز (ARKB) با ۱۳۸.۷ میلیون دلار در جایگاه سوم قرار گرفت.

GBTC گری‌اسکیل، که به‌خاطر جریان‌های خروجی قابل توجه خود معروف است، ۲۸ میلیون دلار جریان ورودی را مدیریت کرد و این هفتمین ورودی جریان مثبت از زمان تبدیل ETF فیوچرز آن به اسپات در ژانویه است.

GBTC بیش از ۱۷.۸ میلیارد دلار خروجی خالص داشته است که عمدتاً به دلیل هزینه‌های مدیریت بالای ۱.۵٪ و کاهش تخفیف آن است که باعث خروج بسیاری از هولدرهای آن شد. طبق گزارش آپولو بیت کوین ترکر (Apollo Bitcoin Tracker)، صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل در ابتدا ۶۲۰٬۰۰۰ بیت کوین در زمان راه‌اندازی ETFها داشت، اما از آن زمان به ۲۸۵٬۴۸۱ بیت کوین کاهش یافته است که ارزش آن ۲۰.۲ میلیارد دلار است.

با این حال، ETFهای بیت کوین از اینوسکو گلکسی، فرانکلین تمپلتون، ویزدام‌تری و هشدکس در تاریخ ۴ ژوئن (۱۵ خرداد) هیچ تقاضایی نداشتند و هر یک از این صادرکنندگان جریان ورودی ثبت نکردند.

بیت کوین سطح ۷۰٬۰۰۰ دلار را بازپس می‌گیرد

از آنجایی که صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین آمریکا (ETF) تقاضای قابل توجهی داشتند، قیمت بیت کوین از مرز ۷۰٬۰۰۰ دلار عبور کرد.

اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ETF بلومبرگ، در مورد این رشد اظهار نظر کرد و فعالیت قابل‌توجه فیدلیتی را برجسته کرد. وی بر موضع فعال این شرکت تاکید و خاطرنشان کرد که طی چهار هفته گذشته، جریان تجمعی ۳.۳ میلیارد دلاری وجود داشته که خالص سالانه را به ۱۵ میلیارد دلار رسانده است. بالکوناس در ادامه بیان کرد این پدیده که در ابتدا به عنوان «موج سوم» توصیف می‌شد، اکنون در حال تبدیل شدن به یک موج عظیم مومنتومی است.

پست X اریک بالکوناس
پست X اریک بالکوناس

نیت گراسی (Nate Geraci)، رئیس ETF Store، تعجب خود را از نزدیک به ۹۰۰ میلیون دلار ورودی ابراز کرد و گفت:

یعنی حتی ۵ ماه بعد! چند ماه پیش به من گفته شد که همه سرمایه‌گذاران خردی که می‌خواستند خرید کنند، قبلاً این کار را انجام داده‌اند و هیچ‌کس باقی نمانده است خرید کند. این چطور ممکن است؟

منبع
کریپتو پوتیتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا