اخبار خارجی

خزانه داری آمریکا چارچوبی برای همکاری بین‌المللی در قانون‌گذاری رمزارزها منتشر کرد

خزانه داری آمریکا چارچوبی برای همکاری بین‌المللی در خصوص تعاملات کریپتو منتشر کرده و به رییس جمهور جو بایدن ارائه داده است. این چارچوب دارای اهداف مختلفی در خصوص محافظت از سهامداران و امنیت ملی است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Beincrypto، خزانه‌داری آمریکا سندی با عنوان «چارچوب همکاری‌های بین‌المللی در مورد دارایی‌های رمزارزی» منتشر کرده است. خزانه داری آمریکا اظهار داشت که در این خصوص با وزیر خارجه، وزیر بازرگانی، مدیر آژانس توسعه جهانی آمریکا (USAID) و سایر مقامات مسئول مشورت کرده است و این چارچوب به جو بایدن رییس جمهور آمریکا ارائه شده است تا با روسای جمهور سایر کشورها و در انجمن‌های بین‌المللی مطرح شود.

خزانه داری آمریکا: عرصه کریپتو باید دموکراتیک باشد

موارد بیان‌شده در این چارچوب بر این موضوع معطوف شده است که فعالیت‌ها در فضای کریپتو باید از ارزش‌های آمریکایی پیروی کند و هم‌چنین از مصرف‌کنندگان، سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها و امنیت سیستم‌های پولی و امور مالی جهان محافظت کند.

در بیانیه خزانه داری آمریکا گفته شده است که این چارچوب اهداف متعددی را دنبال می‌کند. علی‌رغم محافظت از نهادها و اقتصاد جهانی، این چارچوب بر کاهش فعالیت اقتصادی غیرقانونی و جلوگیری از خطرات مرتبط با امنیت آمریکا نیز معطوف شده است.

این چارچوب هم‌چنین پشتیبانی از پیشرفت‌های فناوری را به عنوان هدف و تمرکز بر پیشگام بودن آمریکا در زمینه نوآوری‌های مالی برشمرده است. بدین منظور، این چارچوب روابط و تحقیقات پیشرفته‌ای که به افزایش یادگیری مشترک منجر می‌شود را فراخوانده است.

به نظر می‌رسد آمریکا تمایل دارد تا توسعه و شکوفایی صنعت کریپتو به شرط پیروی از قوانین را امکان‌پذیر سازد. این موضوع می‌تواند به رشد بازار بیانجامد.

آیا شاهد ایجاد استاندارهای جهانی در خصوص قانونگذاری کریپتو هستیم؟

آمریکا و سایر کشورها، همکاری‌های بین‌المللی در خصوص قانون‌گذاری کریپتو را عنوان کرده‌اند. ماهیت کریپتو به نوعی است که محدود به مرزها و کشورها نیست. بنابراین قابل درک است که کشورها در صدد همکاری با یکدیگر هستند تا صنعت کریپتو از قوانین پیروی کند. دولت‌ها باید استانداردهایی به ویژه در خصوص تراکنش‌های بین‌المللی ایجاد کنند.

چندین کشور در ماه‌های اخیر قوانین مرتبط با کریپتو را اعمال کرده‌اند. این موضوع بیانگر آن است که روند جهانی در خصوص قانونگذاری عرصه کریپتو در حال شکل‌گیری است. این موضوع در سال‌های اخیر وجود داشته است، اما اخیرا توجه به آن بیشتر شده و تسریع یافته است. اتحادیه اروپا در آستانه تصویب تغییرات مهمی در خصوص قانونگذاری عرصه کریپتو است.

قانونگذاری بازار کریپتو همواره اجتناب‌ناپذیر بوده است. میزان پذیرش و حوادثی نظیر سقوط ترا و استیبل کوین UST مقامات و مسئولان را به سمت اتخاذ تصمیمات و اقدامات لازم پیش برده است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا