اخبار عمومی

خزانه‌داری آمریکا: بازارهای غیرمتمرکز رمزارز تهدیدی علیه امنیت ملی است

وزارت خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه گزارشی در رابطه با ارزیابی ریسک اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۳ منتشر کرد. در این گزارش، وزارت خزانه‌داری معتقد است کشور کره شمالی، مجرمان سایبری، سارقان، کلاهبرداران و مهاجمان باج‌افزار از صنعت دیفای برای پولشویی و انتقال غیرقانونی پول استفاده می‌کنند.

به گزارش واچر گرو، وزارت خزانه‌داری آمریکا در این گزارش مدعی شده بازارهای غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، امنیت ملی این کشور را تهدید می‌کنند. علاوه بر این، این ارگان خاطرنشان کرد به نظارت بیشتری بر مبارزه با پولشویی در این صنعت نوپا احتیاج است.

برایان ای. نلسون (Brian E. Nelson)، معاون وزارت خزانه‌داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی در این رابطه می‌گوید:

ارزیابی ما نشان می‌دهد خلاف‌کاران، کلاهبرداران و مجرمان سایبری کره شمالی از خدمات دیفای برای پولشویی وجوه غیرقانونی استفاده می‌کنند.

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا، دیفای این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا بدون نیاز به واسطه تراکنش انجام دهند که این مسئله، ریسک پولشویی را به همراه دارد.

همچنین در این گزارش، خزانه‌داری آمریکا از دولت خواسته تا اقدامات نظارتی برای اکوسیستم دیفای را افزایش داده و دستورالعمل‌های اضافی‌تری را برای این صنعت در نظر بگیرد. علاوه بر این، وزارت خزانه‌داری خواستار ورود بخش خصوصی برای اطلاع‌رسانی در رابطه با گام‌های بعدی است. نلسون می‌گوید:

واضح است که ما به تنهایی نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم. از بخش خصوصی می‌خواهیم از یافته‌های ارزیابی ریسک برای اطلاع‌رسانی استراتژی‌های مقابله با این خطرات استفاده کنند.

بر اساس این گزارش ۴۰ صفحه‌ای، سرویس‌های دیفای در حال حاضر به تعهدات خود برای مبارزه با پولشویی و یا احراز هویت مشتریان عمل نمی‌کنند و این امکان را فراهم کرده‌اند تا وجوه به صورت آنی و با هویت مستعار منتقل شوند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا