اخبار عمومیتحلیل اقتصادی

پول دولتی بی پشتوانه؛ دلار آمریکا کلاهبرداری است!

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب معروف مالی با نام “پدر پولدار، پدر فقیر“، دلار آمریکا را یک کلاهبرداری توصیف کرده است و اعلام کرد که بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، پول مردمی هستند که از پول فیات دوام بیشتری خواهند داشت.

کیوساکی طی مصاحبه ای از دلار انتقاد کرد و سقوط بازار سهام را پیش بینی کرد. وی بیان کرد:

دلار آمریکا یک کلاهبرداری است. به نظرم دلار به پایان خط رسیده است زیرا طلا، نقره و ارزهای سایبری آن را از دور خارج می‌کنند. کار دلار آمریکا تمام شده است. در سال ۲۰۰۰ تنها یک ارز وجود داشت و آن دلار آمریکا بود. به آن ارز ذخیره جهانی می‌گفتند و حالا بیت کوین یا ارزهای سایبری پدیدار شده اند.

کیوساکی با توضیح در مورد کتاب جدید خود به نام پول جعلی؛ آموزگاران جعلی؛ دارایی های جعلی Fake: Fake Money, Fake) Teachers, Fake Assets) گفت که چگونه طلا، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال می‌توانند مانعی در برابر سقوط  بازار مالی باشند. وی افزود:

در کتاب جدیدم در مورد سه نوع پول امروزی صحبت می کنم: پول خدا که طلا و نقره است، پول دولتی که ارز فیات است و دولت درخصوص آن حکم صادر می‌کند مانند دلار و سپس پول مردمی که همان ارزهای سایبری بر بستر بلاک چین می‌باشند. طلا یک سرمایه است و من انتظار سقوط سیستم را دارم… به همین دلیل است که شما به ارزهای سایبری علاقه مند شده اید… بیت کوین و اتریوم.

در ادامه وی مجموعه نظرات بحث برانگیزی در حوزه مالی بیان کرد. این نظرات شامل بازنده خطاب کردن پس انداز کنندگان ارز فیات و بازگرداندن استاندارد معاملات از طلا به دلار بود، که این استاندارد در سال ۱۹۷۱ توسط رییس جمهور نیکسون لغو شد.

روز قیامت نزدیک است؟

کیوساکی با بیان چنین نظراتی غریبه نیست. وی قبلا در مصاحبه ای بیان کرد که سقوط اقتصادی که از تمام سقوط های سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۸ بزرگتر خواهد بود در راه است.

وی تنها شخص برجسته ای نیست که نظرات مشابه در مورد پول فیات در مقایسه با بیت کوین و ارز دیجیتال داده است. استیو وازنیاک یکی از بنیانگذاران اپل نیز ادعا کرد که بیت کوین برتر از دلار آمریکا (USD) است و او دلار را یک نوع فریبکاری خواند.

بیل گیتس و مدیر سابق گلدمن ساکس، نومی پرینس، نیز سقوط بازار مالی را پیش بینی کرده اند، هرچند که آنها مشخصا نگفتند که بیت کوین یا ارز دیجیتال را ترجیح می‌دهند. بیل گیتس در مصاحبه های اخیر  خود در مورد بیت کوین بدبین بوده است.

هنگامی که در ماه آوریل از بیل گیتس پرسیده شد با آیا بحران مالی مشابه سال ۲۰۰۸ مواجه خواهیم شد وی پاسخ داد مطمئنا این اتفاق می‌افتد، اما بیان زمان دقیق آن دشوار است.

نظر شما راجع به این سقوط چیست؟ آیا زمان فرا رسیده است؟ آیا ارزهای دیجیتال نقطه نجات این واقعه خواهند بود؟

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا