مقالات

دلار آمریکا محبوب ترین ارز رایج در بازار ارزهای دیجیتال

بخش مشاوره مدیریت و تکنولوژی شرکت گری اسپارک (GreySpark)، براساس مطالعه صورت گرفته، به این نتیجه رسیده است که دلار آمریکا فعال ترین ارز رایجی است که با ارزهای دیجیتالی معامله می‌شود. این مطالعه بر محبوبیت ارزهای دیجیتالی در اواخر سال ۲۰۱۷ یعنی زمانی که قیمت بیت کوین به ۲۰،۰۰۰ دلار افزایش یافت، متمرکز شده است.

کارشناسان GreySpark دریافتند که قیمت ارزهای دیجیتالی نسبت مستقیمی با میزان جستجوی  آنها در گوگل دارد. این مطالعه به عنوان مثال نشان می دهد که نوسانات قیمت بیت کوین بین ۱۹،۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ دلار مربوط به تعداد قابل توجهی جستجوی کلید واژه های Bitcoin و cryptocurrency است.

همبستگی بین قیمت کریپتو سرچ در گوگل

علاوه بر این، محققان اظهار داشتند که حجم معاملات کریپتو در اکثر بازارها بیشتر شده است و اکثر این معاملات با دلار آمریکا انجام می‌شود. در حقیقت طی چند سال اخیر، دلار آمریکا به فعال ترین  ارز رایج در این تجارت ها تبدیل شده است.

این مطالعه همچنین اظهار دارد که در سال ۲۰۱۸، بیش از ۲۰ ارز دیجیتالی دارای سرمایه ای بیش از ۱ میلیارد دلار بوده‌اند و کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتالی در ماه ژانویه ۲۰۱۸ به بالاترین حد خود یعنی ۸۰۰ میلیارد دلار رسیده بود.

این تحقیق بر اساس شدت موضع رسمی کشور نسبت به کریپتو، کشورها را به سه گروه تقسیم بندی می کند: استرالیا، کره جنوبی، سوئیس و ژاپن از جمله کشورهایی هستند که به سرعت این پدیده نوین را قانون گذاری کرده و نقش بسزایی در ارائه و افزایش میزان پذیرش این پدیده داشته‌اند. براساس گزارش های بدست آمده کانادا، ایالات متحده آمریکا، روسیه و دیگران با احتیاط بیشتری نسبت به برخورد با این پدیده جدید اقدام می کنند. چین و کلمبیا در کنار برخی کشورهای دیگر در گروهی قرار می گیرند که دولتهایشان ممنوعیتهای سازمانی و قوانین بسیار سختی را اعمال می کنند.

قانون گذاری کریپتو

گزارش GreySpark همچنین نشانگر عدم وجود راه حل های مناسب برای حفظ و حراست از صنعت کریپتو بوده و در همین راستا استدلال می کند که بازار در حال انتظار برای مکانهای بزرگی چون State Street و Northern Trust است.

به گفته خبرگزاری کوین تلگراف در ماه گذشته، با توجه به تحقیقات کوین بیس، علاقه به دارایی های دیجیتال باعث شده است تا دانشگاه های بزرگ دوره های آموزشی اختصاص یافته به این تکنولوژی را برگزار کنند. مطالعه کوین بیس نشان داد که ۴۲ درصد از ۵۰ دانشگاه برتر جهان حداقل یک دوره در مورد ارزهای دیجیتالی و بلاک چین ارائه می دهد.

نظر شما چیست؟ آیا مقبولیت ارزهای دیجیتال رو به رشد است؟

 

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا