اخبار خارجی

پروپوزال جدید ویتالیک بوترین؛ معرفی بلاک چین بدون کمیته

در تاریخ ۶ ژانویه، ویتالیک بوترین موسس اتریوم در فروم Ethereum Research گفتگویی انجام داد و طی آن به مدلی برای زنجیره اطلاعات مقیاس پذیر بدون عبور از گواه های موجود بدون کلاهبرداری اطلاعات اشاره کرد. طبق سخنان بوترین، طرح های بررسی در دسترس بودن اطلاعات بدون کلاهبرداری، اکثر ویژگی های بلاک چین غیرشاردی سنتی را حفظ می‌کند.

وی گفت: اگر بلاکی توسط کلاینت در زمان T پذیرفته شود، در هر زمان دیگری پس از T نیز پذیرفته خواهد شد و هیچ احتمالی وجود ندارد که گواه کلاهبرداری آن را نامعتبر کند.

طبق سخنان ویتالیک بوترین، این موضوع فرصتی را برای این احتمال به وجود می‌آورد که اگر ما بلاک چینی بدون کمیته ها داشته باشیم چه می‌شود؟ گفتنی است در این کمیته ها، تنها مکانیزم بررسی اطلاعات همان بررسی در دسترس بودن اطلاعات است.

وی هم چنین طرح امکان پذیری را معرفی کرد که شامل زنجیره اصلی موجود است، زنجیره ای همانند بلاک چین مقیاس ناپذیر اتریوم که هر کسی می‌تواند تراکنش ها را در آن منتشر کند. در این زنجیره، کاربران این قابلیت را دارند تا کارمزد پرداخت کرده و نوعی خاصی از تراکنش را ارسال کنند که شامل تعهد اطلاعات است که طی آن، ارائه دهندگان بلاک یا ماینرها می‌توانند در دسترس بودن اطلاعات را بررسی کنند.

ویتالیک بوترین گفت: باید این کار را از طریق شبکه ناشناس کننده انجام دهند تا از سوء استفاده حمله کنندگان از بررسی اطلاعات آنها اجتناب کنند.

وی هم چنین در خصوص این موضوع صحبت کرد که چگونه فقط بلاک هایی که بررسی در دسترس بودن را می‌گذرانند پذیرفته خواهند شد و این نمونه برداری در دسترس بودن اطلاعات متکی به امنیت کامل و بی نقص است.

دلیل ویتالیک بوترین برای انجام چنین اقدامی این است که اجماعی در زنجیره ارائه می‌دهد. وی هم چنین به این نکته اشاره کرد که اطلاعات موجود در زنجیره در دسترس است و می‌توان از آن به عنوان لایه اصلی استفاده کرد تا سیستم های مختلفی بر بستر آن ایجاد کرد.

وی افزود: بنابراین تمام بلاک هایی که شامل تعهد به اطلاعات ناموجود هستند را رد کرده و نخواهد پذیرفت. این سیستم از فرضیات آنلاین دو سومی که سیستم های مبتنی بر کمیته استفاده می‌کنند بهره نمی‌برد.

ویتالبک بوترین هم چنین دلایلی در خصوص این برنامه نظیر تمایل به مقیاس پذیر کردن محاسبات و نه فقط اطلاعات و اجتناب از متکی بودن لایه دوم به فرضیات متقارن را ارائه کرد. وی درباره مزیت های مهم کمیته ها نظیر ثبات در داشتن تقریبا ۱۲۸ تایید کننده منتخب صحبت کرد که در خصوص دانلود و ذخیره اطلاعات تضمین شده اند.

منبع
Ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا