اخبار عمومی

ویتالیک بوترین درباره کیف پول‌های سخت‌افزاری هشدار داد

اخیرا، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، در بیانیه‌ای نگرانی‌های خود را در رابطه با خطرات مرتبط با استفاده انحصاری از کیف‌پول‌ سخت‌ افزاری برای ایمن‌سازی ارزهای دیجیتال ابراز کرد. بوترین بر اهمیت اقدامات امنیتی غیرمتمرکز تاکید و استفاده از قابلیت چندامضایی (Multisig) به عنوان یک راه‌حل جایگزین و ایمن‌تر را توصیه کرد.

به گزارش میهن بلاکچین، ویتالیک استراتژی شخصی خود را فاش کرد و اظهار داشت «برای بیش از ۹۰٪ سرمایه شخصی خود از قابلیت چندامضایی استفاده می‌کند». این رویکرد شامل توزیع کلیدها بین چندین طرف است که برخی از کلیدها در اختیار کاربر و سایر آنها در اختیار افراد قابل اعتماد قرار می‌گیرد. بوترین بر لزوم پرهیز از افشای هویت این افراد برای یکدیگر و اهمیت عدم‌تمرکز امنیت تاکید کرد.

بحث بر سر کارایی کیف پول‌های سخت‌افزاری

این موضوع بحثی را توسط یک مدافع سرسخت پیرامون اثربخشی کیف‌پول‌های سخت‌افزاری در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخت. این فرد از استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری به عنوان یک اقدام امنیتی حیاتی برای محافظت از دارایی‌های دیجیتال دفاع کرد. طرفداران کیف‌پول‌های سخت‌افزاری بر توانایی این کیف پول‌ها در کاهش پیامدهای مخرب از دست دادن سرمایه به دلیل فعالیت‌های مخرب تأکید کردند.

آنها کاربران را تشویق به سرمایه‌گذاری در کیف‌پول‌های سخت‌افزاری، راه اندازی ایمن و انتقال بیشتر سرمایه خود به این دستگاه‌ها می‌کنند. کیف‌پول‌های سخت‌افزاری به قلعه انزوای سوپرمن (Fortresses of Solitude) تشبیه شده‌اند که آرامش خاطر ایجاد کرده و بقای طولانی‌مدت را در فضای ارزهای دیجیتال تضمین می‌کنند.

نظرات سایرین در رابطه با کیف پول‌های سخت افزاری

واکنش‌ها به بحث کیف‌پول سخت‌افزاری متفاوت بود و برخی با توصیه‌های احتیاطی بوترین موافق بودند. یک نقطه‌نظر دیگر مطرح شد که خطرات احتمالی ذاتی در استفاده از کیف‌پول سخت‌افزاری را برجسته کرد. نگرانی اصلی در رابطه با تبدیل شدن کاربر به بزرگترین خطر برای خودش بود.

مشکلات احتمالی ذکر شده شامل احتمال از دست دادن عبارات بازیابی (Secret Phrase) یا به خطر انداختن سهوی دسترسی به وجوه بود. برای رفع این نگرانی‌ها، طرفداران بر روش‌های امنیتی جایگزین مانند تنظیمات چندامضایی و اهمیت تنوع بخشیدن به اقدامات امنیتی تاکید کردند. آنها توصیه بوترین مبنی بر توزیع کلیدها بین طرف‌های مورد اعتماد را برای کاهش خطر احتمالی از طرف یک نفر را تایید کردند.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا