اخبار خارجی

ویتالیک بوترین: رمزارزها نمی‌توانند جای پول‌های سنتی را بگیرند

اقتصاد جهانی در چند ماه گذشته شرایط خوبی نداشته است و با وجود تورم و شرایط ژئوپلیتیک از جمله جنگ روسیه و اوکراین، چشم‌انداز آینده حتی بدتر هم به نظر می‌رسد. این روندهای منفی باعث شد بسیاری از کارشناسان تصور کنند ارزهای فیات مانند دلار، یورو و سایر ارزها ممکن است بخشی از قدرت خرید خود را از دست بدهند و سرمایه‌گذاران ممکن است تمرکز خود را به سمت دارایی‌های جایگزین، مثل رمزارزها معطوف کنند. اما ویتالیک بوترین بنیان‌گذار اتریوم اینطور فکر نمی‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، ویتالیک بوترین برنامه نویس روسی چنین سناریویی که بیت کوین و آلت کوین‌ها رایج‌تر از ارزهای سنتی شوند را بعید خواند و گفت:

من انتظار ندارم که رمزارزها جهان را تسخیر کنند. بحث بحثِ کریپتو و دیجیتال و دولت‌هاست.

یانیس واروفاکیس (Yanis Varoufakis) وزیر دارایی سابق یونان، تابستان گذشته گفت جایگزینی بیت کوین با ارزهای ملی می‌تواند یک اقدام فاجعه بار باشد. از نظر او، دلیل اصلی عدم تحقق این امر، عرضه محدود آن است:

همه ما اکنون در وضعیت بسیار بدی قرار داریم. چه اتفاقی می‌افتد وقتی به خاطر درگیری با پاندمی نیاز به افزایش عرضه پول داشته باشیم و به دلیل عرضه و ثابت محدود نتوانیم عرضه بیت کوین را زیاد کنیم؟

از سوی دیگر، بسیاری از کارشناسان بر این باورند که عرضه ۲۱ میلیونی بیتکوین نقطه قوت آن است نه نقطه ضعفش.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا