مبتدی مقالات عمومی

جنگ روسیه و اوکراین چه تاثیری روی قیمت رمزارزها دارد؟

تاثیر درگیری‌های روسیه و اوکراین بر قیمت ارزهای دیجیتال چیست؟ در شرایط جنگی، بازار چه رفتاری را پی می‌گیرد؟ تاثیر جنگ روی قیمت رمزارزها چیست؟ آیا قیمت‌ ارزهای دیجیتال روند صعودی را پیش می‌گیرند یا نزولی؟ این‌ها سوالاتی است که ذهن بسیاری از فعالان کریپتو را به خود درگیر کرده است. باید صادفانه بگوییم که پاسخ این سوالات ساده نیست. با این حال، فهرستی از مسائلی که ممکن است در تصمیم شما برای سرمایه‌گذاری تاثیرگذار باشد را گردآوری کرده‌ایم. برای بررسی این موارد با میهن بلاکچین همراه باشید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

تاثیر جنگ روی قیمت رمزارزها و دلایل آن

تاثیر جنگ روی قیمت رمزارزها

چنین رویدادی نه تنها بر روی کریپتو تاثیر می‌گذارد، بلکه نحوه گردش پول نیز در مدت زمان جریان داشتن جنگ تغییر پیدا می‌کند. هنگامی که جنگی آغاز می‌شود‌، اولین اتفاقی که می‌افتد این است که سرمایه‌گذاران پول خود را به بستر‌های ایمن‌تری انتقال می‌دهند تا میزان ریسک محتمل را به حداقل برسانند. دولت هر کاری انجام می‌دهد تا در جنگ پیروز باشد. از جمله این اقدامات نیز به وضع قوانین سفت و سخت معاملاتی‌، مداخله در اقدامات خصوصی شرکتی‌، کنترل جریان پولی‌، چاپ پول و تامین بودجه مورد نیاز جنگ می‌توان اشاره کرد. در مجموع‌، بازار رمزارز‌ها دچار ریزش قیمت شد و سرمایه‌گذاران نیز منابع مالی خود را به بستر دارایی‌های پایدار‌تری که توسط شرایط کنونی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند انتقال دادند.

پیش از اینکه گزینه رمزارز‌ها پیش روی ما باشد‌، بهترین گزینه در چنین شرایطی روی آوردن به طلا و تبدیل کردن دارایی‌هایمان به آن بود. با توجه به اینکه طلا به صورت بین‌المللی مورد پذیرش قرار می‌گیرد و هیچ‌کس واقعا بر عرضه آن تسلط ندارد، می‌توان گفت که این دارایی یک بستر امن برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

آیا بیت کوین برای سرمایه‌گذاری در شرایط جنگی امن است؟

بسیاری از افراد بیت کوین را با طلا مقایسه می‌کنند و دلیل این امر نیز به شباهت خصوصیت‌های این دو دارایی برمی‌گردد. با وجود تمام این تفاسیر‌، در طول جدال روسیه و اوکراین در ابتدا شاهد افزایش قیمت طلا و ریزش قیمت بیت کوین بودیم. آیا هنوز برای تصمیم‌گیری در مورد عدم ایمن بودن شاه رمزارز‌ها برای سرمایه‌گذاری در طول جنگ زود نیست؟ بدون شک‌، این رویداد و درگیری اخیر مشخص‌کننده شیوه نگرش سرمایه‌گذاران نسبت به بیت کوین خواهد بود.

اوکراینی‌ها دارایی‌های خود را به USDT تبدیل کرده‌اند

اوکراینی‌ها دارایی‌های خود را به USDT تبدیل کرده‌اند

یک چیز در این نقطه برای ما واضح است: رویکرد اوکراینی‌ها نسبت به رویداد اخیر و تبدیل کردن دارایی‌هایشان به رمزارز و عدم استفاده از پول نقد نقشی اساسی در این نبرد بازی کرد. برخی از شهروندان این کشور، اوکراین را به مقصد کشور‌های همسایه ترک کردند تا بتوانند منابع مالی خود را به کشور‌های دیگری که مقررات سفت و سختی از جانب سیستم بانکی خود ندارند منتقل کنند. در نتیجه این امر نیز قیمت تتر (USDT‌) در یکی از صرافی‌ها به شدت افزایش پیدا کرد. این اتفاق در حقیقت آزمونی با امتیاز ۱۰ از ۱۰ برای غیرمتمرکز‌سازی و انتقال ثروت در فضای رمزارز بود.

آیا رمزارزها در سطح جهانی قانون‌گذاری خواهند شد؟

لازم است تا کمی بیشتر در مورد عواقب انتقال دارایی‌های خود بدون نیاز به مجوز دولت‌ها بیاندیشیم. در پایان این ماجرا‌، کشور‌هایی که آزادی انتقال دارایی را محدود کرده‌اند، بالاخره راهی برای قانون‌گذاری و محدود کردن رمزارز پیدا می‌کنند. این در حقیقت جنگی بین دولت‌ها و کاربران است.

آیا منع روسیه از کد سوئیفت پذیرش رمزارزها را سریع می‌کند؟

کد سوئیفت (SWIFT‌) سلاح مالی نهایی آمریکا است. قطع دسترسی بانک‌های روسیه به سوئیفت؛ سیستمی که کل دنیا برای معامله از آن استفاده می‌کنند، انگیزه خوبی برای رفع این مشکل در سریع‌ترین زمان ممکن ایجاد می‌کند. ممنوعیت استفاده از سوئیفت در گذشته یکی از جدی‌ترین حملات در برابر کشور‌ها محسوب می‌شد. با این حال‌، آیا می‌توان ظهور بیت کوین غیرمتمرکز را راهی برای کاهش پیامد‌های ممنوعیت استفاده از کد سوئیفت دانست؟ به زودی پاسخ این سوال را در کنار یکدیگر درمی‌یابیم.

سخن پایانی

همواره در ابتدای کشمکش‌ها و نبرد‌های این چنینی شاهد رکود کل دارایی‌ها هستیم و این تنها محدود به تاثیر جنگ روسیه و اوکراین روی قیمت رمزارزها نمی‌شود. این شرایط در حقیقت مدرکی برای اثبات مفید بودن رمزارز‌ها هستند. حتی در ابتدایی‌ترین مراحل این جنگ نیز شاهد روی آوردن گسترده افراد به عرصه کریپتو بودیم که انتقال ثروت‌، پروژه‌های کمک‌های جنگی و غیره را شامل می‌شد. پیشبینی می‌شود که پس از پایان این درگیری‌، حوزه رمزارز‌ها به صورت جهانی شناخته خواهد شد. امیدوارم دلایلی که لیست کردیم به شما در تصمیم‌گیری کمک کند. می‌دانیم که پیش‌بینی آینده بازار در این شرایط بسیار دشوار است.

نظر شمادر مورد آینده جنگ روسیه و اوکراین و تاثیر جنگ روی قیمت رمزارزها چیست؟

منبع
camp

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا