اخبار عمومی

شرکت ویجر دیجیتال بخشی از مطالبات طلبکاران خود را پرداخت می‌کند

شرکت ویجر دیجیتال (Voyager Digital) حدود یک سال بعد از ثبت ورشکستگی خود تحت فصل ۱۱ اعلام کرد که قصد دارد برای بازگرداندن بخشی از مطالبات طلبکارانش، فعالیت اپلیکیشن خود را دوباره آغاز کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین تلگراف، پاول هیج (Paul Hage)، مسئول پرونده ورشکستگی ویجر روز گذشته در دادگاه اعلام کرد که اپلیکیشن این کارگزاری، در روز پنجشنبه موجودی حساب مشتریانش را نشان خواهد داد. علاوه بر این، احتمالا از ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) تا ۵ جولای (۱۴ تیر)‌ روند برداشت آن‌ها ادامه خواهد داشت.

ورشکستگی شرکت ویجر دیجیتال برای اولین بار در تاریخ ۱۷ مه (۲۷ اردیبهشت) در دادگاه تصویب شد. این شرکت در قسط اول خود، به مشتریانش اجازه می‌دهد که ابتدا ۳۵.۷۲٪ از مطالباتشان را در قالب ارزهای دیجیتال از طریق اپلیکیشن ویجر برداشت کنند و یا اینکه بعد از ۳۰ روز معادل نقدی آن را دریافت نمایند.

توییت ویجر
منبع: توییتر

بر اساس پرونده این شرکت، صندوق ورشکسته‌شده تری اروز کپیتال (Three Arrows Capital) همچنان ۶۵۰ میلیون دلار به ویجر دیجیتال بدهکار است. هیج خاطرنشان کرد که پس از اتمام بخش اول برداشت‌ها و واریز بیشتر از ۳۵٪ مطالبات مشتریان، تلاش این شرکت بر بازیابی طلب خود از تری اروز کپیتال ادامه می‌یابد و در نهایت، آن را میان مشتریان خود توزیع می‌کند.

علاوه بر این، احتمالا بعد از حل اختلاف میان شرکت ویجر و آلامدا ریسرچ (Alameda Research)، حدود ۴۴۵ میلیون دلار دیگر بین مشتریان توزیع خواهد شد. به نظر می‌رسد که این کار حداقل تا اواسط سپتامبر (شهریور) سال جاری انجام شود.

توییت ویجر
منبع: توییتر

شرکت ویجر دیجیتال بعد از اعلام ورشکستگی خود در تاریخ ۵ جولای ۲۰۲۲ (۱۴ تیر ۱۴۰۱)، ۲ طرح ورشکستگی را ارائه کرد که هر دوی آن‌ها با مخالفت دادگاه مواجه شد. بنابر اولین طرح، این شرکت قرار بود در یک قرارداد ۱.۴ میلیارد دلاری به شعبه آمریکایی صرافی FTX فروخته شود که با ورشکستگی این صرافی مواجه شد. در ادامه ویجر طرح دیگری را برای بستن یک قراردادی ۱ میلیارد دلاری با بایننس آمریکا ارائه کرد که این صرافی هم به دلیل قوانین نامشخص آمریکا از آن قرارداد کناره‌گیری کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا