رمزارز در ایران

دعوت مدیرعامل گروه والکس از فعالان بلاکچین و رگولاتورها؛ استفاده از بلاک‌چین برای تنظیم‌گری

امین امینی، مدیرعامل والکس در پنلی که در رویداد ۹ ژانویه برگزار شد، از همه‌ی حاضران در این رویداد و همچنین فعالان و بازیگران صنعت بلاک‌چین دعوت کرد تا به نحو تازه‌ای به موضوع تنظیم‌گری یا رگولیشن نگاه کنند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

او با اشاره به ماهیت و فلسفه‌ی بلاک‌چین از منظر غیرمتمرکز بودن، عنوان کرد:

بلاک‌چین می‌تواند این معنی را داشته باشد که همه ی ذی‌نفعان اکوسیستم، کنار یکدیگر قرار بگیرند و برای رشد و توسعه هم‌افزایی کنند.

هم‌بنیان‌گذار والکس که استفاده از ظرفیت‌های بلاک‌چین در ایران را همواره در سر داشته است، در ادامه به ارائه‌ی دسته‌بندی از ذی‌نفعان این حوزه پرداخت. معامله‌گران، پژوهشگران، ماینرها، رگولاتورها و صرافی‌ها در این دسته‌بندی، از ذی‌نفعان حوزه‌ی بلاک‌چین و دارایی دیجیتال به شمار می‌روند.

امین امینی با بیان این نکته که ذات بلاک‌چین جایی‌ست که افراد همزمان به فکر خودشان و توسعه‌ی جمعی هستند، اشاره کرد:

از ابزاری که خود بلاک‌چین به ما داده، می‌توانیم برای رشد، توسعه و بهبود مقررات این حوزه استفاده کنیم.

او که معتقد است شروع موضوع قانون‌گذاری بلاک‌چین می‌تواند با حوزه‌ی رمزارزها باشد، افزود:

زمان آن رسیده که با استفاده از ظرفیت بلاک‌چین، راه‌حلی بر بستر DAO و قرارداد هوشمند خلق کنیم که روش منحصربه‌فردی برای تنظیم‌گری است. این روش می‌تواند از حوزه‌ی رمزارزها آغاز شود و به دیگر موضوعات کشور گسترش یابد. در این روش، همه‌ی ذی‌نفعان حوزه‌ی بلاک‌چین می‌توانند درخواست شروع پژوهشی علمی را بدهند و پژوهشگران این حوزه، تحقیقات خود در مورد موضوعات مختلف رگولیشن را به‌صورت علمی آماده و تکمیل کنند، موضوعاتی مثل تاثیر کریپتو روی قیمت ارز، لندتک‌ها و توکنایز کردن مسکن در کشور.

راه‌‌حل ارائه‌شده توسط او، بر مبنای سازمان غیرمتمرکز خودگردان (DAO) است، راهکاری مبتنی بر فلسفه‌ی شکل‌گیری دائو، تا تمامی ذی‌نفعان بتوانند برای بهبود اکوسیستم مشارکت داشته باشند.

مدیر عامل گروه والکس در پایان از تمامی ذی‌نفعان اعم از پژوهشگر، تریدر، صاحب کسب‌وکار و رگولاتور دعوت کرد تا با ارسال ایمیل به پلتفرم مختص این موضوع (dao@dao4all.org) بپیوندند. او همچنین متعهد شد که همه ذی‌نفعان را از روند پیشرفتِ روزانه‌ی این پلتفرم، باخبر سازد.

رویداد ۹ ژانویه در تاریخ ۱۹ و ۲۰ دی‌ماه در کتابخانه ملی ایران برگزار شد و بلاک‌چین، رمزارز و دارایی‌های دیجیتال محورهای اصلی آن بودند. فعالان و بازیگران صنعت، نمایندگانی از دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و علاقه‌مندان به دنیای بلاک‌چین در این رویداد شرکت کردند.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا